• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Disiplin sopası işliyor

Disiplin sopası işliyor

17.08.2018, 00:00

Kurultay çağrısı yapan Samsun İl eski Başkanı Tufan Akcagöz, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Kurultay toplanması için imza veren Antalya Serik İlçe Başkanı Akbaba da 'mükerrer imza' gerekçesiyle disipline gönderildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Asır'ın daha önce yazdığı gibi olağanüstü kurultay isteyen muhaliflere yönelik disiplin sopasını kullanmaya başladı. CHP Samsun İl eski Başkanı avukat Tufan Akcagöz, yaptığı kurultay çağrısı nedeniyle kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi. 6 il yönetici arkadaşı için de aynı kararın alındığını belirten Akcagöz "Değişim istemeye devam edeceğim" dedi. Bu arada yine kurultayın toplanması için imza veren Antalya Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba'nın da 'mükerrer imza' gerekçesiyle disipline gönderildiği belirtildi.

'MÜCADELE EDECEĞİM'

Yeni Asır, Kılıçdaroğlu'nun muhaliflere yönelik disiplin süreci başlatacağı yönündeki kulis bilgilerini manşetinden yayınlamıştı.
4 Temmuz'da CHP il binasında basın açıklaması yaparak kurultay çağrısı yapan il eski başkanı Tufan Akcagöz, kesin ihraç istemiyle disipline verildi. Akcagöz, "Değişim istemeye ve işlerin yolunda gitmediğini haykırmaya devam edeceğim" dedi. Öte yandan CHP'de muhaliflerle genel merkez arasındaki kurultay kavgasında 'mükerrer' imza gerekçesiyle kurultay isteyen delege disipline sevk edildi. Disipline sevk yazısının, MYK değişikliğinden önce genel başkan yardımcılığı yapan Bülent Tezcan ve Genel Sekreter Akif Hamzaçebi'nin imzasını taşıdığı belirtildi. Disipline sevk yazısında Antalya Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba'nın mükerrer imza kullandığı ifade edilerek disipline sevk edildiği bildirildi.

"İSİMLERİ CIMBIZLA ÇEKER GİBİ SEÇMİŞLER"

4 Temmuz'daki basın açıklamasına birçok CHP'li üyenin katılmasına rağmen belirli isimlerin seçilerek ihraç istemiyle disiplin kuruluna verildiğini savunan Tufan Akcagöz, "Benimle birlikte, il yöneticilerimiz Mustafa Güngör, Selçuk Alkan, Nuri Cömert, Nimet Baş, Hatice Özer ve Alican Akdağ hakkında da disiplin işlemi başlatılması talep ediliyor. Her nedense cımbızla çeker gibi isim seçilmiştir" diye konuştu.

Disiplin sopası işliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN