• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kılıçdaroğlu’nu 23’lüler de vurdu

Kılıçdaroğlu’nu 23’lüler de vurdu

28.08.2018, 22:00

’de koltuğu için savaş veren ’na bir darbe de eski Genel Başkan Baykal döneminin vekillerinden geldi. Çoğunluğunu 23. dönem milletvekillerinin oluşturduğu isimler, kurdukları grubunda CHP lideri ve parti yönetimini yerden yere vurdu

24 Haziran seçimleri sonrası aldığı hezimet karşısında parçalanan CHP'de kazan kaynamaya devam ediyor.
Yeni Asır, parti içinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı bayrak açan bir grubun sosyal medyadaki yazışmalarını ortaya çıkardı. Bir whatsApp grubu altında toplanan ve çoğunluğu 23. dönem milletvekillerinden oluşan muhaliflerin, CHP liderini yerden yere vuran ifadelerle eleştirmesi dikkat çekti. Grup yazışmalarındaki bazı değerlendirmeler ise hakaret boyutuna ulaştı.

YÜZSÜZ, ÇİRKİN, YANLIŞ

Eski Genel Başkan Deniz Baykal'a yakın isimlerin ağırlıklı olduğu gruptaki yazışmalarda bir üyenin "Genel Başkan'ın basın açıklamasındaki ses tonu, ruh hali, siyasi dili, söylemleri de yüzsüzlüğü kadar çirkin ve yanlıştı" ifadelerini kullanması ise partideki değişimin ne kadar kaçınılmaz olduğunu gözler önüne serdi.
Grupta bulunan eski vekillerden birinin verdiği bilgilere göre kendi aralarında karar alıp isyan başlatan vekiller direksiyonun başına geçmek için el ele verip fikir alışverişi yapmaya başladılar.

UZATMANIN ANLAMI YOK

Grupta yer alan eski vekillerden Kayseri 23. dönem milletvekili Dr. Mehmet Şevki Kulkuloğlu'nun, "Koltuk sevdalısı sözünü aynen kendisine iade ediyorum. Aday değildim ama aday olan arkadaşlarıma sorumluluk makamında oturan şahsın bunları söylemeye hakkı yok. Oyumuz düşerse giderim demişti. Düştü ve gitmeli. Uzatmanın anlamı yok. Ümit abinin söylediklerini mislini emin olun yarım saattir telefonda arayan partililer söylüyor. Hem de bugüne kadar mezhep sancağına sığınıp eleştirenlere karşı Kemal Bey'i korumuş arkadaşlar bunlar. İlk cümleleri de "Siz haklıymışsınız, sizden özür dileriz" oluyor. Sonra ağzıma alamayacağım hakaretleri saydırıyorlar" şeklindeki yorumları dikkat çekti.

FATİH ŞENDİL

Kılıçdaroğlu’nu 23’lüler de vurdu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN