• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Denize düştü Nazlı’ya sarıldı

Denize düştü Nazlı’ya sarıldı

29.08.2018, 22:22

Kurultay krizinin her geçen gün dallanıp budaklandığı ’de Genel Başkan Kemal , mesaisini kriz yönetmek yerine parti gündemini değiştirmeye adadı. PM toplantısında, partinin karışık gündemini bir kenara bırakan CHP lideri, ’den tutuklu bulunan ve ’ın serbest bırakılmasını istedi

FATİH ŞENDİL

24 Haziran seçimleri sonrası aldığı hezimet karşısında parçalanan CHP, dün apar topar Parti Meclisi'ni topladı.
Toplantıda parti içindeki bölünmeleri görmezden gelen ve kendisine karşı bayrak açanlarla ilgili tek kelime dahi etmeyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk sözleri ise FETÖ'den tutuklu bulunan Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın serbest bırakılmasını istemek oldu. Kılıçdaroğlu'nun parti içindeki sorunlara değinmemesi ve deyim yerindeyse hedef şaşırtması tepkilere neden oldu.

TEK KELİME ETMEDİ

Toplantıda Kılıçdaroğlu'nun partideki kötü gidişe dur demek için çare arayacağına FETÖ'den tutuklu bulunan Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Eren Erdem'in serbest bırakılmasını talep etmesine bazı PM üyelerinden tepki geldi. CHP liderinin konuşmasının ardından bazı üyelerin tepki göstermesi üzerine toplantıda sert rüzgarlar estiği öğrenildi.
Kılıçdaroğlu'nun PM toplantısında parti içi meseleler ve Türkiye'nin durumunu konuşacağı yerde FETÖ'cüleri savunmasına tepki gösteren bazı PM üyelerinin, "Dış güçlerin Türkiye'ye yaptığı saldırılar ve bölünmelerle partimiz can çekişirken konumuz bu değil Başkanım. Önce biz kendi işimize bakalım" dediği ve bu yüzden tartışma yaşandığı öne sürülüyor.

CEPHELER MANTAR GİBİ ÇOĞALIYOR

Seçimlerde aldığı yenilgilerle parçalanma noktasına gelen CHP'de Kılıçdaroğlu'na bayrak açan muhalif gruplar ise deyim yerindeyse mantar gibi çoğalıyor. Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın gibi eski Genel Başkanların da aralarında bulunduğu eski yöneticilerin de parti içindeki koltuk savaşına hazırlandığı ileri sürülüyor.

23'LER GRUBUNDA KÖSTEBEK AVI

Yeni Asır'ın manşetine taşıdığı ve CHP'de çoğu eski vekil olan 23'ler grubunda ise köstebek avı yaşanıyor. Genel Merkez'in, Kılıçdaroğlu'na yönelik "Yüzsüz, çirkin, yanlış" ifadelerini kullanan vekilin kim olduğu arayışına başlandığı, grup üyelerinin ise bu bilgilerin kim tarafından sızdırıldığını b

Denize düştü Nazlı’ya sarıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN