• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Senden lider falan olmaz’

‘Senden lider falan olmaz’

11.09.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 11.09.2018,00:47

CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna talip olan Muharrem İnce'nin, CHP'nin Ankara'da yapılan kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmadan İzmir'e gelip 9 Eylül kutlama törenlerinde yer almasına tepki gösterdi.

Yeni Asır'a açıklamalarda bulunan CHP Parti Meclisi Üyesi ve eski Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, "Bu ne aymazlık, sen CHP Genel Başkanı olmak istiyorsun ama partinin 95. kuruluş etkinliklerinde yoksun. Senin Ankara'da en önde, bir lider edası ile yürümen, Atatürk'ün huzuruna çıkman lazım. Evet, Genel Başkan olmaya hakkın vardı, sana bu şans verildi ancak kaybettin. Senden lider falan olmaz. Artık zorlama ve partiyi daha fazla bölme. Gerek sosyal medyada, gerekse yüzüne karşı bu sesler artık yükselmeye başladı. Sen İzmir'e niye geldin, önce ona açıklık getir. İzmirli olsan, İzmir vekili olsan anlarım ama sen şov peşindesin. İzmir'e mi gelmek istiyorsun? O zaman Ankara'da partinin kuruluş törenine katılırsın, Atatürk'ün huzuruna çiçeğini koyarsın sonra hani seçim zamanı kullandığın lüks jet uçağa biner, İzmir'e gelirsin. Ankara'dan da CHP'lilerin tepki göstereceğini düşünerek mi kaçtın" diye konuştu.

'PARTİYİ UÇURUMA İTİYORSUN'

İnce'ye "Seni akıl hocaları ve danışmanların yanlış yönlendiriyor" diyen Aksünger, şöyle devam etti:

"Bu partinin her kademesinde görev aldım diyorsun, evet emeğin var, inkar edilmez. Ama geldiğin durum ortada, partiyi iyice uçuruma itiyorsun. Kurultay sorularına dereyi görmeden paçaları sıvama diyorsun. Bu CHP tabanı küskün ve yıkık dökük durumda, kurultay olmadan toparlanamaz. Senin arkandaki adamlara belediye başkanlığı sözü mü verildi de kurultay çağrını seçim sonrasına bıraktın. Çık, adam gibi açıkla ya da git çekil, partinin önüne aç ve artık bölme."

FATİH ŞENDİL

‘Senden lider falan olmaz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN