• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: demek 4Ç demektir

mitinglerinde 'nin çöp, çukur, çamur demek olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan, “ adayımız , buna güzel bir şey daha ilave etmiş. Çarpık yapılaşma. Yani 4Ç” dedi. Erdoğan, CHP’li İmamoğlu’nun “AK Partili belediyelerde kültür merkezi yok” sözüne de “Patronun gibi yalan söyleme. Çünkü yalan sana da zarar ettirir” diye seslendi.

Başkan Erdoğan: CHP demek 4Ç demektir
Giriş Tarihi: 6.3.2019

Başkan Erdoğan dün, İstanbul'da partisinin Sancaktepe, Eyüpsultan ve Esenyurt mitingleri ve TOKİ'nin 53 bin 626 konutluk projesi ve 130 tesisin toplu açılışıyla 50 bin yeni sosyal konutun tanıtım töreninde vatandaşlara seslendi. Vatandaşlara 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde şahsına verdikleri destek için teşekkür eden Erdoğan, özetle şunları söyledi: BU seçimlerde çok daha büyük bir rekora imza atacağız. Büyükşehirde Binali Yıldırım kardeşimle el ele vermek suretiyle İstanbul'u hep birlikte şahlandıracağız.

GELECEĞE TAŞIYORUZ
Kentsel dönüşüm çalışmaları için 245 bin riskli konut ve işyerini yıkarak İstanbul'u hem depreme hem geleceğe taşıdık. Şimdi Millet Bahçeleri ve Millet Kıraathaneleri ile yeni bir dönem başlatıyoruz. Marmaray'dan Avrasya Tüneli'ne, İstanbulİzmir ve Kuzey Marmara otoyollarından 475 km'yi bulan bölünmüş yollara kadar ulaşıma çözüm getirecek pek çok projeyi hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de üç katlı tünel ve Kanal İstanbul ile metro hatları olmak üzere gündemimizde daha pek çok proje var. Rami Kışlası'nı biliyorsunuz. Nasıl Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'ni yaptıysak, Rami Kışlası'nı da kütüphane yapıyoruz. 6 milyon cilt kitaba sahip olacağız. Orada atölyeler oluşturacağız. Hattatlar yetiştireceğiz.

İZMİR KÖRFEZİ ÇÖPLÜK
CHP ne demektir? Çöp, çukur, çamur. Şimdi aynı zamanda dördüncüsünü buna ekleyebiliriz, çarpık yapılaşma. 4Ç. Bak şimdi Beylikdüzü çöplük. İzmir Körfezi çöplük. Biz Haliç'i nasıl temizledik? Hemen karşı tarafta Sütlüce Mezbahanesi vardı. Biz belediye başkanlığımızda dedik ki burayı ele alalım. Ve orayı Sütlü Kongre Merkezi yaptık. CHP'NİN adayı diyor ki, AK Partili belediyelerde bir kültür merkezi yok. Ya sen dur bakalım, Beylikdüzü'nde ne var ona bak. Orada küçük bir kültür merkezi yaptın diye hava atma. Sen önce çöplükleri temizle. Aynen patronun Bay Kemal gibi yalan söyleme. Çünkü o yalan sana da zarar ettirir. Bana Man Adaları diye bir şey attı, şahsıma ve aileme. Ne oldu? Yargı neticesinde 2.5 milyon kazandım, yargı onayı verdiği anda Mehmetçik Vakfı'na vereceğim. Bunların akşam yalan, sabah iftira, yapısı bu. Biz bu yalanları bunların yanına kar bırakmayacağız. Bay Kemal terör örgütleriyle kol kola. Dörtlü çete sandığa beraber gidiyor. Biz de Cumhur İttifakı ile gidiyoruz.

​'BU ÜLKEYİ BÖLEMEYECEKLER'
"Türkiye'de Kürdistan diye bir bölgemiz var mı?" diye soran Erdoğan, "Kuzey Irak'taki Kürdistan bölgesine defolsunlar gitsinler. Bu ülkeyi bölemeyecekler. Bu yola tevessül edenlere de F-16 oluruz, İHA oluruz, SİHA oluruz üzerlerinde patlarız. 15 Temmuz'da bunlara gereken dersi verdik. Yüzlerce binlerce teröristi etkisiz hale getirdik. Halkımızın huzurunu kimseye yedirmeyeceğiz" diye konuştu.

​31 MART'TA HİZMET SİYASETİ KAZANACAK
KONUŞMASINDA gençlere yönelik de mesajlar veren Erdoğan, "Bu seçimde 18 yaş grubundan 1 milyon genç oy kullanacak. Seçilme yaşı 30'du, biz 25'e indirdik. Daha sonra da 18'e indirdik. AK Parti'nin gençliğe hediyesi seçme ve seçilme yaşının 18 olmasıdır. Gençliği kantara çıkaran AK Parti olmuştur. Bunu gençlerin özellikle bilmesi lazım. 31 Mart'ta kazanan yine hizmet siyaseti olacaktır" dedi.

​DAR GELİRLİYE 50 BİN YENİ KONUT MÜJDESİ
İstanbul Kasımpaşa'da TOKİ'nin 53 bin 626 Sosyal Konut ve 130 Tesisin Açılışı ile 50 Bin Yeni Sosyal Konutun Tanıtım Töreni'nde ise "TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konut projesinin müjdesini veriyorum. Yarın Ziraat ve Halkbank aracılığıyla talep toplamaya başlıyoruz. Buradaki TOKİ konutlarının bir başka özelliği yatay mimari ile yapılacak olması. Düşük ve orta gelirli vatandaşlarımız için yapacağımız bu konutlar milletimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Başkan Erdoğan: CHP demek 4Ç demektir haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA