• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

belediyeciliğinin çöküşünü anlattılar

CHP belediyeciliğinin çöküşünü anlattılar
Giriş Tarihi: 8.3.2019

Büyükşehir Belediye Başkanı ’nu eleştiren ’nin adayı , ’in halini anlatmaya devam etti. CHP belediyeciliğinin çöküşünü anlatan isimlere CHP’nin Menemen adayı ve Bayraklı adayı da eklendi.

İzmir'de CHP belediyeciliğinin iflas ettiği bizzat CHP'li belediye başkan adaylarının açıklamalarıyla tescillendi. CHP'nin İzmir'deki adayları, kentteki sorunlardan şikayetçi olan seçmeni ikna edebilmek için adeta muhalefet adaylarıymış gibi konuşmaya başladı. CHP'li adaylar, partilerinin mevcut başkanlarını eleştirmek için yarışa girdi. İzmir İçin Düşünce Platformu'nun toplantısında konuşan CHP'nin Büyükşehir adayı Tunç Soyer, mevcut Başkan Aziz Kocaoğlu dönemini eleştirmeyi sürdürdü. Daha önce Kocaoğlu'nun ısrarla inkar ettiği kentteki 'kötü koku' probleminin varlığını itiraf eden Soyer, şimdi de Kocaoğlu'nun yine ısrarla inkar ettiği trafik probleminde aynısını yaptı.

'TRAFİK PROBLEM'
Kocaoğlu geçtiğimiz yıl Nisan ayında yaptığı açıklamada İzmir'deki trafik çilesiyle ilgili eleştiriler konusunda "İzmir'de trafik problemi yok. Trafikte en fazla maksimum 10 dakika bekleniyor" demişti. Soyer ise, İzmir'in en temel probleminin trafik olduğunu vurguladı. Herkesin bu sorundan şikayet ettiğini belirten Soyer, CHP'li belediyenin 15 yıldır çözemediği bu problemi bu defa ortadan kaldıracakları vaadinde bulundu. Soyer, turizm konusunda da eleştirilerde bulundu. "Turizm konusunda sefil durumdayız" diyen Soyer, "Büyük bir utanç. Bunu mutlaka değiştirmek zorundayız. Turizmin sadece konaklama tatil turizmi değil gastronomi kültür tarih bilim turizm enstrümanıdır. Hiçbirini yapmıyoruz ve sonra hayıflanıyoruz" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi'nin Kültürpark politikasını da yerden yere vuran Soyer, "Kültürpark'a kültürünü geri vereceğiz. Artık kültür yok orada. Nedense biz orada bir cazibe noktası yaratmayı beceremedik" ifadelerini kullandı.

MENEMEN'DE SALVO
CHP'nin Menemen Belediye Başkan adayı Serdar Aksoy da 20 yıldır CHP tarafından yönetilen ilçe belediyesiyle ilgili sert eleştirilerde bulundu. 2 aydır belediye çalışanlarının maaşlarının ödenmediğini ve en son taksit taksit ödeme yapıldığını ifade eden Aksoy, 4 dönemdir Başkan olan CHP'li Tahir Şahin'in çalışanlarla yapacağı belirtilen görüşmeyle ilgili "Şimdi mi aklın başına geldi?" ifadesini kullandı. Aday gösterildikten sonra başkan Tahir Şahin'i aradığını ve telefonlarını açmadığını dile getiren Aksoy, "Tahir Şahin psikolojik olarak sıkıntılı" dedi. Belediye işçilerinin bu zamana kadar mitinglere ve belediye açılışlarına zorunlu götürüldüğünü ve yoklama alındığını da itiraf eden Aksoy, "Belediye işçileri çok büyük baskı altında olduklarını söylüyor" dedi.

'BAYRAKLI'NIN MEYDANI BİLE YOK'
CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, 10 yıldır CHP'li Hasan Karabağ'ın yönettiği Bayraklı'yla ilgili eleştirilerde bulundu. Sandal, "Yeni Kent Merkezi diyorlar ancak kent var, meydanı yok. Çelenk bırakılacak bir alanı yok. Yeniden tasarlamak gerekiyor" dedi.

ERHAN GÜLENÇ

CHP belediyeciliğinin çöküşünü anlattılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN