• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: Bizim başkanlarımız emanete sahip çıkar

Başkan Erdoğan: Bizim başkanlarımız emanete sahip çıkar
Giriş Tarihi: 10.3.2019

Başkan Erdoğan, dün ve Diyarbakır mitinglerinde önemli mesajlar verdi. Bölgenin yıllardır terör örgütünden çok çektiğini belirten Erdoğan, “Biz ’ta size adam gibi belediye başkanları, hizmet için çalışacak belediyeler vaat ediyoruz” dedi.

Yerel seçim mitinglerine devam eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü durakları Elazığ ve Diyarbakır oldu. Onbinlerce vatandaş tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Erdoğan, konuşmasına "Binlerce yıllık kadim şehir Diyarbakır, şiirlere ilham kaynağı olan Diyarbakır... Sizleri gönülden selamlıyorum" sözleriyle başladı. Diyarbakır'ı terör örgütünün zulmünden kurtardıkça, şehrin çehresinin nasıl değişmeye başladığını herkesin gördüğünü kaydeden Erdoğan, "Her yeri yeniden pırıl pırıl bir Diyarbakır var. Devletin belediyelere, vatandaşa hizmet için verdiği araçları ve imkanları çukur kazmakta kullandılar. Teröristlere verdikleri destekle, insanlarımıza ve esnaflarımıza hayatı zindan ettiler. Ama biz o teröristleri çukura gömdük. Diyarbakır terör örgütünün emrindeki militanlar döneminde mi hizmet gördü, şu an da bizim de adayımız olan kayyum döneminde mi hizmet gördü? Kimsenin kendi hevesleri, hırsları için koskoca bir şehrin geleceğiyle oynamaya hakkı yoktur" dedi.

SAHİP ÇIKIYOR MUYUZ?
Diyarbakır'a 17 yılda 41 milyar lira yatırım yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, "Bunlar laf değil, bunları Bay Kemal ve HDP'liler anlamaz. Biz milletin parasını Diyarbakır'a, eğitime, sağlığa, emniyete, tarıma, yollara yatırdık. Diyarbakır'daki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şimdi Diyarbakır'a iki şehir hastanesi daha yapıyoruz. Bu HDP'de bunlar olur mu? Bunların öyle bir derdi var mı? Onlar sadece dayak ve tehditle insanları tedavi ediyorlar. Mardin'de konuşmamı yaptım. Akşam da baktım HDP'nin bir eş başkanı var, 'Erdoğan Mardin'e hızlı tren getirecekmiş. Yahu Mardin'de hızlı trene ne gerek var' diyor. Bunların CHP zihniyetiyle farkı yok. Ne demişti? "Birinci köprüye ne ihtiyaç var, ikinci köprüye ne ihtiyaç var, üçüncü köprüye ne ihtiyaç var' Bunlar yapmak için değil yıkmak için. Bunlar, Diyarbakırlı kardeşlerimin istifade etmelerini istemezler. İsteseler de istemeseler de biz yaparız" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK ZULÜM PKK'DA
Diyarbakır'ın tek ihtiyacının bölücü terör örgütünün gölgesinin şehrin üzerinden kalkması olduğunu vurgulayan ve tarihte Kürtlere en çok zulmeden örgütün de PKK olduğunu dile getiren Başkan Erdoğan, "Bölücü örgütün Kürt kardeşlerimizin veya bölgemizdeki herhangi bir kesimin hakkını, hukukunu savunmak gibi bir derdi asla olmamıştır. Bu örgüt sadece kendi sapkın, ideolojik amaçları için Kürt kardeşlerimizi kullanmıştır. Şimdi burada Diyarbakır'da soruyorum. Türkiye'nin Kürdistan diye bir bölgesi var mı? Bu adam var ya Kürt de değil, sahtekara bak sahtekara. Kürdistan'da da diyor HDP alacak. Biz sırtımızı YPG'ye PKK'ya dayadık diyor. Ben de diyorum ki, biz sırtımızı Diyarbakırlı kardeşlerimize ve Allah'a dayadık. Bu yola böyle çıktık. Bizim arkamızda terör örgütleri yok. Bizim arkamızda millet var. Bunun hesabını sormamız lazım" açıklamasını yaptı.

​'AKŞENER İLE HEMEN HESAPLAŞACAĞIZ'
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini hedef alan ve iftiraların dozunu her geçen gün artıran Zillet İttifakı'na Elazığ'dan sert yanıt verdi. Erdoğan, "Bay Kemal'in yalan ve iftiralarına ittifak ortakları hanımefendi de katıldı. Dağdan aracılarla pusula, emir, direktif geliyor, ertesi gün Kandil'in mızıkacıları ortak dille bize saldırıyorlar. Denizli'de bize iftira atıyorlar. Anlaşılan bu mızıkacılar gittikleri her ilçede, her vatandaşımızı teröristler diye selamlayacaklar. Kardeşlerimi terörist diye selamlamak hadsizliktir, edepsizliktir. Davamı açtım, hanımefendinin kaçacak deliği yok. Milletvekili olmadığı için onunla hemen hesaplaşacağız. 31 Mart'ta milletim bunlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek. İşte muhalefetin seviyesi, kapasitesi ve çapı bu. Bunlardan ne köy ne de kasaba olur. Bunları gayesi bize hakaret ve iftira ederek bölücü örgütle girdikleri ittifakı gizlemek" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan: Bizim başkanlarımız emanete sahip çıkar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN