• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

demek skandal demektir

'nin skandallarına Balıkesir'de yenileri eklendi.Edremit'te düzenlenen mitingde bir CHP’li okunan selaya hakaret etti. Bir başka CHP’li ise, Başkan Adayı Arslan’ın yanına giderek “’a” dedi. Arslan’ın yanındaki bir da “Demek bize verecek” yorumunu yaptı.

CHP demek skandal demektir
Giriş Tarihi: 10.3.2019

Her defasında terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile yaptıkları kirli ittifakı inkar eden CHP, bu kez fena yakalandı. CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan ve CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, büyük bir skandala imza attı. Önceki gün yaptıkları miting esnasında Cuma selasının okunmaya başlaması nedeniyle konuşmasını sonlandıran CHP Milletvekili Ensar Aytekin, mikrofonu açık unuttu.

O KELİMELER DUYULDU
Bu sırada CHP'li isimlerin sela okuyan müezzin için çirkin kelimeler sarf ettiği anlar açık kalan mikrofondan duyuldu. Bir partilinin "Hoca bizimle ... geçiyor. Ağdalı okuyor değil mi?" sözleri şok etkisi yarattı. Miting arasında müezzine edilen hakaret net şekilde duyulduktan bir süre sonra mikrofonun açık olduğunu fark eden bir partili kapatmayı denese de başarılı olamadı. Yapılan uyarıların ardından duruma uyanan partililer mikrofonun yanındakileri uyardı ve konuşmalar sonlandırıldı.

TERÖRE DESTEK DİYALOĞU
Bir diğer skandalın sahibi ise, CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan oldu. CHP'li aday, yanına gelen bir iş adamıyla sohbet etmeye başladı. Skandal diyalogda ele alınan konu ise Kürdistan'dı. İş adamı, "Bizim oy Kürdistan'a" dedi. Gürültülü bir ortamdaki konuşmada yanındaki kişi Arslan'a konuşmayı aktararak, "Oyunu Kürdistan'a verecekmiş" dedi. Arslan ise bunun üzerine, "Bize verecek demektir" yorumunu yaparak, bir anlamda partisinin HDP ile yaptıkları ittifakı bir kez daha kanıtlamış oldu. O anlar kamerala yansıdı.DİNE HAKARET ETTİ, PKK'YA DESTEK ÇIKTI
YEREL seçim sürecinde terör destekçisi olan HDP ile kirli bir ittifakın içerisine girerek kendi içerisinde bile büyük tepki çeken CHP'nin skandal zincirine Balıkesir'de yeni halkalar eklendi. HDP ile yapılan gizli seçim anlaşması her seferinde inkar edilirken, Balıkesir'de yaşananlar bir kez daha gerçekleri ortaya koydu. CHP'nin Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan ve CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin'in düzenledikleri mitingde skandal görüntüler ve diyaloglar ortaya çıktı. Bir CHP'li, düzenlenen miting esnasında okunan selaya argo konuşmalarıyla hakaret ederken, diğer partililer de bu çirkin konuşmaya katıldı. Bir diğer partili de, CHP adayına "Oyum Kürdistan'a" dedi. Açık unutulan mikrofon, yaşanan skandalları ortaya çıkardı.

​ATATÜRK'ÜN PARTİSİ NE HALDE
Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Tuncay Kılıç: Atatürk'ün kurduğu partiden böyle seslerin ve kişilerin çıkmasını esefle kınıyorum. Biz Müslüman Türk milletiyiz. "Kürdistan'a oy vereceğiz" söylemi ve bunun desteklenir bir üslupla "Bize veriyorsunuz" diye gülerek karşılanması, Türk milletine yapılan büyük bir ayıptır. Bu konuşulanların ortaya dökülmesi CHP'nin kimlerle ittifak yaptığının bir göstergesidir.

● Balıkesir AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey: HDP, CHP ve İP'nin birlikte hareket ettiği ortada. Edremit'te yaşanan hadise ortaya dökmüştür ki, kimse inkar etmesin PKK ve CHP kol koladır. Zillet ittifakı, cuma selasına saygısızlık edenler ve Kürdistan'a oy vereceğiz diyenlerle dolu. Doğal bir ortamda mikrofonun açık olduğunun farkında olmadıkları esnada konuşmaların ne kadar samimi bir havada geçtiğini göstermiştir. Müslüman Türk milletine saygısızlık olarak görüyorum. CHP'nin ne durumda olduğunu, kimleri bünyesinde barındırdığını milletimiz artık çok iyi gördü.

● Balıkesir AK Parti Milletvekili Adil Çelik: Sayın Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli'nin 'zillet ittifakı' söylemlerinde neyi kast ettiği bu olayla bir kez daha anlaşıldı. Bunlar öyle bir hata yaptılar ki ezana, dinimize bakış açılarını gösterdiler. "Kürdistan'a oy vereceğiz" demeleri bir mikrofon kazasıyla ortaya döküldü. PKK ve CHP ittifakı bu konuşmalarla gün yüzüne çıktı. Ben Türküm, milliyetçiyim, Müslümanım, Atatürkçüyüm diyenler, Edremit'te yaşananları görsün ve sandıkta iyi düşünsün. CHP'nin Atatürk'ün kurduğu partiyle uzaktan yakına alakası kalmadı. CHP, Atatürk'ün mirasını hoyratça harcadı.

● CHP'den istifa eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka: Atatürk'ün çizgisinden çıkan CHP'de bu gibi skandalların yaşanması beni şaşırtmadı.

​VATANDAŞ ATEŞ PÜSKÜRDÜ
İşte sosyal medyadaki tepkilerden bazıları:
● Yazıklar olsun. Ordumuz gece gündüz terörle mücadele ederken, CHP Kürdistan'ı kurma çabasında.
● İşte din ve vatan düşmanı ittifakın deşifre oluşu. "Hayali Kürdistan olanın, mekanı kabristan olur"
● Buyrun size CHP zihniyetine bir örnek daha.
● Ezanla alay etme var.
● CHP başkan adayı Kürdistan ifadesini kullanıyor. Sizi kınıyorum.
● İşte Millet İttifakı'nın perde arkası! Sözün bittiği yerdir bu diyaloglar!
● CHP-HDP ittifakının en açık kanıtı bu olsa gerek!
● Bunların tek derdi var; ezanı ve bayrağı indirmek. Başka bir gayeleri yok. Bunlara hala oy verenleri de Allah affetsin.
● CHP=Vatana ihanet demek.

HÜSEYİN KILIÇ

CHP demek skandal demektir haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA