• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kemal Karataş: Mart’ın sonu kış!

Kemal Karataş: Mart’ın sonu kış!
Giriş Tarihi: 10.3.2019

İzmir Buca'da CHP'nin adayı Suat Nezir'in dörtlü çetenin kumpasıyla geri çekilmesinin ardından başlayan skandalda, adı dörtlü çetenin içinde geçen Veli Ağbaba'dan gelen itiraf gibi açıklama ortalığı karıştırdı. "Yanlış yapıldı ancak bunu tartışmak doğru değil" diyen Ağbaba'yı, CHP eski İl Başkanı Kemal Karataş yazdığı şiirle protesto etti. Suat Nezir'in akıl alınmayacak senaryo ile üstünü çizen Tuncay Özkan, İl Başkanı Deniz Yücel ve Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ'la işbirliği yaptığı iddialarını kabul etmeyen ve bir anlamda kumpas çetesi ile ilgilisi olmadığını belirten Veli Ağbaba'ya cevap yazan Karataş, " Bu yanlışı tartışmayalım değil mi? Yanlış yapanları konuşmayalım değil mi? Bu kadar basit mi? Suat Nezir'in gözü yaşlı annesi, Buca halkı, sevdikleri... Unutur mu bu kumpası?" ifadelerine yer verdi. Karataş'ın sosyal medyadaki açıklamasının altına yorum yapan vatandaşlar da, "CHP'de Mart'ın sonu kış" ifadelerini kullandı.

​İZMİRLİLERDEN SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ
OKTAY ARIKAN: Hikaye okuyor sevgili başkanım algı yapıyor asıl yanlış yönetim tarzları.
ASLAN EFE: Başkanım, CHP'deki bu tepe yönetim kumpasçı takımı olmuş. Bunlar eleştiri, hesap verme gibi şeylere kafayı takmaz. Namus, vicdan, insanlık bunların kitabında hiç yok artık.
KADİR BİNGÖL: Sandıkta alın cevabını başkanım.
MUVAFFAK AYFER: Suat Nezir yalnız değildir. Buca'da Mart'ın sonu kış.
HÜSEYİN ÖLMEZ: Partiyi küçülttüler ama büyüyenler de var. Bunlar tartışılmalı. Kendilerini siyasi ağa, partilileri de siyasi maraba olarak görüyorlar.
MUHTİ ŞAVURAL: Tam bir rezalet. Sayın Ağbaba ne kadar pişkinsiniz.
SEVAL ÜNLÜ: Özrü kabahatinden büyük. İzmir'de şamar yemeleri gerek. CHP'ye benden oy yok.

FATİH ŞENDİL

Kemal Karataş: Mart’ın sonu kış! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA