• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: Tek damla yaşa tahammülümüz yok

TürŞırnak’ta yaptığı konuşmada her türlü ayrımcılık ve bölücülüğü ayaklar altına aldıklarını söyleyen Başkan Erdoğan, “Bu ülke, bu vatan hepimizin. Şırnak’ın terör örgütlerine kaptıracak tek bir evladı yok. Annelerin gözlerinden tek bir yaş dökülmesine tahammülüm kalmadı” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan: Tek damla yaşa tahammülümüz yok
Giriş Tarihi: 12.3.2019

Başkan Hakkari'de halka hitap etti. Bu toprakların irfanının bir olmayı dost ve kardeş olmayı öğrettiğini söyleyen Erdoğan, şunları söyledi: Biz tarih ve medeniyeti birlikte inşa etmiş ortak bir inancın ve tarihin çocuklarıyız. Hep birlikte aynı kıbleye yönelen ve saf tutan çocuklarız. Doğu'da biziz Batı'da biziz. Biz bu ülkenin her iline sevdalıyız.

BÖLÜCÜLÜK AYAKLAR ALTINDA
Şırnak'ı Antalya'da Bursa'dan Hakkari'den ayrı düşünmeyiz. Her türlü ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır. Bu ülke, bu vatan hepimizin. Bu bayrak, bu ezan, bu vatan hepimizin. Tek millet diyoruz. Bu vatanda yaşayan herkes etnik kökenine bakılmaksızın aynı millettir. Tek bayrak diyoruz, bu bayrağa rengini veren şehit kanları hepimizin ecdadının ortak mücadelesini temsil ediyor. Tek vatan, bu ülkenin 780 bin kilometrekaresinin her bir karışı bizim vatanımızdır. Tek devlet, bizim son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti'nden başka devletimiz yoktur. Bu ülke üzerinde ameliyat yaptırmayız. İster Irak, ister Suriye'de olsun Türkiye. Kobani'den gelenler Türkiye'ye geldi. Biz onlara 'Kürt' demedik ki... Bunlar 'Suriye'den kaçmak zorundaysa evsahipliği yapacağız' dedik. Bay Kemal ne diyor, 'Siz burada vergi ödüyorsunuz, Suriye'den gelenler ödüyor mu' diyor. Bunlar Katil Esad'ın bombalarından kaçmak zorunda kaldılar. Adamın ciğerlerinde böyle bir şefkat yok ki. Biz şefkat yurdunun idarecileriyiz. Biz ihtiyaç sahiplerine şefkatle muamele edeceğiz.

TEK BİR EVLADIMIZ YOK
Şırnak terörün neye mal olduğunu iyi bilir. Çukur eylemlerinin, zulmün anlamını iyi bilir. Şırnak'ın terör örgütlerine kaptıracak tek bir evladı yoktur. 12-13-14-15 yaşındaki çocuklarınızı dağlara bu teröristler kaçırmadı mı? Bunlara verecek çocuklarımız yok. Diyarbakır Belediyesi'nin önünde oturma eylemi yapan annelerin gözyaşlarını unutamıyorum. Çocukları Kandil'e kaçırılmışlardı. İnsafsız, vicdansız insansızlar benim Güneydoğulu kardeşlerimi inim inim inlettiler. Annelerin gözlerinden tek bir yaş dökülmesine tahammülüm kalmadı.

​BU PROTESTONUN ARKASINDA CHP VE HDP VAR
BAŞKAN Erdoğan, Hakkari mitinginde yaptığı konuşmada, "Ezanı yuhlayan, ıslıklayan, düdük sesiyle bastırmaya çalışan edepsiz sloganlarıyla saygısızlıkta sınır tanımayanların arkasında kim var? HDP var, CHP var. Ezanımıza, bayrağımıza saygı göstermeyene hiç kimse kusura bakmasın biz saygı da duymayız, fırsat da vermeyiz" dedi. Kendisinin 'HDP'ye oy verenler teröristtir' dediğinin iddia edildiğini de vurgulayan Erdoğan, "Benim ağzımdan hiç böyle şeyler duydunuz mu? Ben HDP'yi yönetenlere terörist diyorum. Onlar benim kardeşimi aldattılar, kandırdılar" ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan: Tek damla yaşa tahammülümüz yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA