• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkanlara yeni dönem talimatı

Başkanlara yeni dönem talimatı
Giriş Tarihi: 30.4.2019

AK Partili belediye başkanlarıyla hafta sonu bir araya gelen Başkan Erdoğan, yeni dönemin yol haritasını çizdi. Erdoğan, “Moralinizi güçlü tutun, çalışmaya devam edin, etrafınıza pozitif yayın. Halkın içinde olun, şatafattan uzak durun. Öncelikli olarak yarım kalan projeleri bitirin” talimatları verdi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen 31 Mart yerel seçimlerinin değerlendirildiği Kızılcahamam kampında yeni döneme ilişkin belediye başkanlarına önemli mesajlar verildi.

PROJELERE ODAKLANIN
Morallerin güçlü tutulmasını isteyen Erdoğan, belediye başkanlarına halkın içinde olmalarını, şatafattan, gösterişten uzak durmalarını ve etraflarına pozitif enerji vermelerini istedi. Öncelikli olarak yarım kalan projelerin bitirilmesini isteyen Erdoğan, yatay mimari konusunda bir kez daha uyarıda bulundu. Yatay mimariye uyulmadan inşaatı devam eden binaların yıkılmasını isteyen Başkan Erdoğan, bu konuda kararlı olduğunu da kampın son gününde yaptığı kapanış konuşmasında bir kez daha vurguladı.

VAATLERİ HAYATA GEÇİRİN
AK Parti kampında Erdoğan, büyükşehir belediye başkanlarıyla ayrı bir toplantı gerçekleştirdi. Artık seçimin bittiğini ve bu süreçte kimlerin yol arkadaşlığı yaptığını, kimlerin farklı yönlere savrulduğunun görüldüğünü belirten Erdoğan, belediye başkanlarına, "Artık seçim geride kaldı. Bundan sonra halka hizmet var. Çok çalışın. Seçim sürecinde söylediğimiz ve yeni dönemin belediyecilik vizyonumuzun sloganı olan gönül belediyeciliğini layıkıyla yerine getirin. Vatandaşlara verdiğiniz vaatleri en kısa sürede hayata geçirin. Size oy vermeyenleri de kucaklayın. Onların gönlüne girin" dediği öğrenildi.

ERDOĞAN'DAN ŞEHİT AİLELERİNE TAZİYE TELGRAFI
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ve Eskişehir'de meydana gelen kazalarda şehit olan Topçu Uzman Çavuş Nihat Akcalı ile polis memuru Halil Budak'ın ailelerine başsağlığı diledi.

'HALKIN HAKKINA TECAVÜZDÜR'
Kamptaki konuşmasında bir büyükşehir belediye başkanı ile yaptığı birebir görüşmede aralarında geçen diyalogu da anlatan Erdoğan, Büyükşehir belediye başkanının "20 küsur kat inşaat yapıyorum, bunu yıkabilir miyim?" diye sorduğunu, ona "Hiç tereddüt etme, yık" karşılığını verdiğini aktardı. Erdoğan, "Çünkü bizim sözümüz var. Ne dedik? 'Dikey mimariye müsaade yok, yatay mimari. Çünkü bunlar vatandaşın, halkın hakkına tecavüzdür" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan, istisnaların kaideyi bozmayacağını bir kez daha ifade etti.

EDA IŞIK

Başkanlara yeni dönem talimatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN