• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Görevden uzaklaştırılan başkanların terör dosyaları kabarık

Görevden uzaklaştırılan başkanların terör dosyaları kabarık
Giriş Tarihi: 23.8.2019

Görevden uzaklaştırılan 3 başkanın, 'tan sonra da terör örgütünün yanında yer almayı sürdürdüğü ortaya çıktı. hakkında bu suçlardan 1 dava ve 8 soruşturma, hakkında 2 dava ve 4 soruşturma, hakkında da 1 kovuşturma ve 6 soruşturma açıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında görevden uzaklaştırma kararı verilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan hakkında yürütülen soruşturma ile davalar, bu isimlerin terör bağlantılarını gözler önüne serdi.

ÇOK SAYIDA SUÇ VAR
Mızraklı hakkında, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, silahlı terör örgütüne üye olma, terör örgütü propagandası yapmak, suçu ve suçluyu övmek" suçlarından bir dava ve 8 soruşturma açıldı. Ahmet Türk'e ilişkin ise bugüne kadar "silahlı terör örgütüne üye olma, görevi kötüye kullanma, terör örgütü kurma ve yönetme, terör örgütü propagandası yapmak, silahlı terör örgütüne isteyerek yardım etmek" suçlarından iki dava açıldı, 4 soruşturma yürütüldü. Bedia Özgökçe Ertan hakkında da "terör örgütü propagandası yapmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, suçu ve suçluyu övmek" suçlarından bir kovuşturma ve 6 soruşturma yapıldı.

​TERÖRİST CENAZELERİNE GİTTİLER
Mızraklı, Türk ve Ertan, terörle mücadele operasyonlarında etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristlerin yakınlarına iş imkanı ve ailelerine maddi destek sağlamaya çalıştı, şehit yakınlarına ise baskı uyguladı. PKK'lı teröristlerin cenazelerine de katılan 3 büyükşehir belediye başkanı, cadde, sokak ve parklara da terör örgütü üyeliğinden hapis cezasına mahkum edilen örgüt mensuplarının isimlerini verdi.

​SEÇİMLERDEN SONRA DA TERÖR İÇİN ÇALIŞTILAR
Mızraklı, Türk ve Ertan 31 Mart'taki seçimlerde büyükşehir belediye başkanı seçilmelerinin ardından terör örgütünün amaçları, ideolojik söylemleri ve eylemlerini desteklemek amacıyla faaliyette bulunmayı sürdürdü. Haklarında yapılan ihbar ve şikayetlere göre, görevden uzaklaştırılan 3 büyükşehir belediye başkanı, bölücü terör örgütü yöneticilerinin talimatı doğrultusunda belediye mevzuatında dayanağı olmayan sözde "eş başkanlık" uygulamasını başlattı. Bu 3 ismin, terör suçları nedeniyle görevine son verilen eski belediye çalışanlarını da çeşitli isimlendirmelerle işe aldığı ortaya çıktı.

Görevden uzaklaştırılan başkanların terör dosyaları kabarık haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN