• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

18 yaşında!

AK Parti 18 yaşında!
Giriş Tarihi: 24.8.2019

’nin 18. programında konuşan Erdoğan, “AK Parti yola devam edecek. Bu kutlu yolda yolunu şaşıranların esamesi dahi okunmamıştır, okunmayacaktır” dedi. ’nin doğru bildiği yoldan şaşmayacağını söyleyen Erdoğan, “’de çalışmalarımızı sürdüreceğiz, oradan çekilmek yok” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolayısıyla ATO Congresium'da düzenlenen programa katıldı. Burada yaptığı konuşmada gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

YENİ SAFHAYA GEÇTİK
Tam 18 yıl önce 2001 yılı Ağustos ayında AK Pati'nin kuruluşunu ilan etmiştik. Hamdolsun AK Parti 18. yaşına ulaştı. Partimiz artık yeni bir safhaya gelmiştir. Bugün partimizden giren liseli ve üniversiteli gençlerimiz yarın aynı görevleri devralacaklardır. Bu davada yolunu kaybedenler olmuştur. AK Parti yoluna devam edecek ama bu kutlu yolda yolunu şaşıranların esamesi dahi okunmamıştır, okunmayacaktır. AK Parti organik bir partidir. Gözleri ve gönülleri başka yerde olanlar başarısız olurlar. AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti'nin de vadesi dolmuş demektir.

AKDENİZ'DEN ÇEKİLMEK YOK
Bu ülkeye demokraside ve ekonomide Cumhuriyet tarihindeki en büyük atılımı AK Parti yaptırmıştır. Doğu Akdeniz'de çalışmalarımızı sürdüreceğiz, oradan çekilmek yok, haklarımızı biliyoruz. Bu ülkeye demokraside ve ekonomide Cumhuriyet tarihindeki en büyük atılımı AK Parti yapmıştır. 18 yıllık parti tarihimizin her dönemi farklı güçlerle mücadeleyle geçti. Çok şükür ne milletimize verdiğimiz sözlerimizi aksattık, ne de bunlara pabuç bıraktık. Artık bu ülkeye karşı tuzak kurup oyun oynamak eskisinden çok daha zor ve masraflı. Masada ve sahada netice almak için arkanızda güç olması gerekir, Türkiye artık birinci lige çıkmıştır. Tüm saldırıları milletimizle birlikte göğüsledik ve hepsini püskürttük.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
Yolumuza devam ediyoruz. Bizim manifestomuz uygulamadır ve biz bunu yaptık, adımını attık. Önümüzdeki dönem bu kutlu dava için daha fazla çalışma dönemidir. Kapımız herkese açıktır. Bu çatı altında hizmet etmek isteyen herkesi şimdiden davet ediyorum. Hafıza kayıtlarımızın içinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımız. Bu kayıtların içerisinde çok şeyler var. Kim kimdir bunları milletimizin bilmesi lazım. Ülkemizin bekası için daha büyük bedelleri ödemekten çekinmeyiz, yeter ki Türkiye ayakta kalsın. Cumhur İttifakı'nı diri tutmaya gayret edeceğiz. Hedef, kanaat önderleri, bunları seçip çıkartmak ve kadromuzu bunlarla güçlendirmektir.

AK PARTİ 18 YAŞINDA
Siyaset sahnesine Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında giren AK Parti, reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 17 yılı geride bırakarak 18 yaşına girdi. "Erdemliler Hareketi" ile 14 Ağustos 2001 yılında siyaset sahnesinde yerini alan AK Parti, bu süre zarfında girdiği tüm seçimlerde birinci parti oldu. 18 yılda 4 başbakan, 2 Cumhurbaşkanı çıkardı. Kurban Bayramı'na denk geldiği için 9 gün ertelenen kuruluş kutlamaları dün ATO Congresium'da yaklaşık bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğe AK Parti ile aynı yaşta olan 18 genç katıldı. Kuruluşa özel hazırlanan marş, sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

HAYDİ DAHA İLERİ!
Siyaset sahnesine Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında giren AK Parti, reformlar ve seçim başarılarıyla dolu 17 yılı geride bırakarak 18 yaşına girdi. "Erdemliler Hareketi" ile 14 Ağustos 2001 yılında siyaset sahnesinde yerini alan AK Parti, bu süre zarfında girdiği tüm seçimlerde birinci parti oldu. 18 yılda 4 başbakan, 2 Cumhurbaşkanı çıkardı.

VESAYET ODAKLARI İLE MÜCADELE ETTİ
Kurulduktan yaklaşık bir yıl sonra yapılan genel seçimde iktidara gelen AK Parti, 18 yıllık tarihinde vesayet odaklarıyla mücadele etti. Vesayet odakları 2007 yılında AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayını seçtirmemek için "367 krizi"ni çıkardı ardından Genelkurmay, tarihe e-muhtıra olarak geçen 27 Nisan bildirisini yayınladı. AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak için atılan adımlardan biri de kapatma davası oldu. 2013'te Gezi Parkı'nda ağaçları bahane ederek başlatılan olayların Türkiye'ye maliyeti büyük oldu. Uzun süre gündemi meşgul eden ve yaklaşık 50 milyar dolar maliyeti olan eylemler, Başkan Erdoğan'ın kararlı duruşuyla son buldu. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi de Erdoğan'ın çağrısı üzerine milletin sokağa çıkmasıyla başarısız oldu.

YENİ DÖNEMİN İLK CUMHURBAŞKANI
AK Parti döneminde Türkiye Parlamenter Sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçti. 24 Haziran 2018'de yapılan yeni sistemin ilk seçiminde yüzde 52 oy alan Erdoğan, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı oldu.

AK Parti 18 yaşında! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN