• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Akar ve komutanlardan Bakü çıkarması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sürpriz bir şekilde komuta kademesi ile birlikte 'a gitti. Bakü'de Mehmetçik ve Azerbaycan ordusuna seslenen Akar, kritik ziyaretin ardından yaptığı açıklamada ABD'ye yaptırım konusunda tepki gösterirken, Avrupa'ya IRINI Harekatı nedeniyle, Yunanistan'a ise Adaların silahlandırılması ile ilgili tepki gösterdi.

Akar ve komutanlardan Bakü çıkarması

1.1.2021

ATİNA ŞAŞKINLIK YAŞADI
ABD'nin yaptırım kararıyla NATO ilişkilerinin zedeleneceğini belirterek, "Yanlıştan dönün" diyen Bakan Akar, Yunanistan'ın ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin tüm baskılarına rağmen AB Liderler Zirvesi'nden Türkiye'ye yaptırım kararı çıkmamasına da değindi, "Yunanistan büyük şaşkınlık yaşadı" diye konuştu. Akar, terör örgütünü bitirmekte kararlı olduklarını, PKK'nın elebaşlarının iki gün aynı yerde yatamamasının katedilen mesafeyi gösterdiğini ifade etti.

HASANOV İLE SELAMLAŞTI
Bakan Akar, Azerbaycan EDOK Komutanlığı'nda düzenlenen askeri törende Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile selamlaştı.

Akar ve komutanlardan Bakü çıkarması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.