• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çadırdan kurtulup sıcak yuvaya kavuştular

Çadırdan kurtulup sıcak yuvaya kavuştular

30.1.2021

SURİYE'DE kış aylarıyla birlikte şartları oldukça ağırlaşan savaş mağdurlarına iç savaşın başladığı günden itibaren Türkiye yardım elini uzattı. AFAD, Türk Kızılayı ve diğer sivil toplum örgütleri çadır, soba, yatak, gıda ve hijyen gibi temel ihtiyaç malzemelerini savaş mağduru sivillere düzenli olarak ulaştırdı. Başkan Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda AFAD öncülüğünde 12 STK, 2020 mart ayında 'Bir aradayız İdlib'in yanındayız' projesini başlattı. Proje kapsamında 52 bin briket ev yaptırılacak. Şu ana kadar 27 bin 665 ev yapıldı, 25 bin 107 ev yapılmaya devam ediyor. Başkan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın bağışladığı 107 kerpiç evin de bulunduğu bölgede yapımı tamamlanan briket evlere yerleştirilen sivillerin buruk sevinci yüzlerinden okundu. Suriyeliler, "En zor durumdayken bize uzanan yardım eli sayesinde yaşamımızı sürdürüyoruz. Başkan Erdoğan'a minnet borcumuz var. Teşekkür ediyoruz" dediler.

Çadırdan kurtulup sıcak yuvaya kavuştular haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.