• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’li Uygur, memuruna ölüm iznini bile çok gördü

CHP'Lİ İzmir Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur, göreve geldiği günden beri skandal işlere imza atmaya devam ediyor.

CHP’li Uygur, memuruna ölüm iznini bile çok gördü

11.2.2021

Uygur, bu kez 65 yaşındaki ağabeyi İrfan G'yi kaybettiği için kendisinden izin isteyen kadın zabıta memuru İ.G'ye cenaze izni vermedi. Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEMBİR- SEN) İzmir Şube Başkanı Hanefi Ertuğrul Çolak, "Sendika üyesi arkadaşımız ağabeyi yoğun bakımda olduğu için raporluydu. Ağabeyi vefat edince yasal olarak 7 günlük ölüm iznini kullanmak istedi ancak Başkan Uygur izin vermedi. Bunun üzerine o zaman 30 günlük yıllık izninin verilmesini istedik ancak buna da olur vermedi" dedi. Uygur'un yerel seçim döneminde kendisine destek vermeyenlere mobbing uyguladığını öne süren Çolak, kadın hakları ve kadınlara yönelik çalışma yürüten tüm STK'lardan duruma tepki göstermesini beklediklerini sözlerine ekledi.

METİN BURMALI

CHP’li Uygur, memuruna ölüm iznini bile çok gördü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.