• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hem Gara’da hem Boğaziçi’nde

Hem Gara’da hem Boğaziçi’nde

22.2.2021

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Gara'ya gittiğini açıkladığı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Ağrı milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör atamasını bahane ederek kışkırtılan olayların da içinde olduğu ortaya çıktı. Taşdemir, Meclis çatısı altında Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektör atamasını bahane ederek İslam'a hakaret edecek kadar gözü dönen marjinal guruplara da destek verdi. Emniyet'in terör örgütü militanlarına karşı yaptığı operasyonları öğrencilere karşı yapılıyormuş gibi göstermeye çalışan Taşdemir, "Sorumluların tespit edilmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasını" bile talep etti.

SKANDAL AÇIKLAMALAR
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığı HDP'li Taşdemir'in terör sicili bir hayli kabarık. 2016'da PKK'lı terörist 'Zeyra Çıra' kod adlı Antika Acar'ın cenazesine katılmıştı. 5 yıl hapis de yatan Taşdemir, PKK'lı teröristleri sözde aklamak için de yoğun çaba gösteriyor. Meclis'te de terör örgütü PKK'nın propagandasını yapıyor, skandal açıklamalara imza atıyor.

HAKAN TEKİN

Hem Gara’da hem Boğaziçi’nde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.