• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

PKK’nın sözde Botan sorumlusu öldürüldü

PKK’nın sözde Botan sorumlusu öldürüldü

9.4.2021

EREN-10 operasyonunda, Şırnak-Bestler Dereler Domuz Dağı bölgesinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 10'a yükseldi. İçişleri Bakanı Soylu da operasyonla ilgili "Uyyy Uyyy Uyyy Şırnak domuz dağında etkisiz hale getirilen teröristlerden biri de kıpkırmızı... Kahramanlar, Allah razı olsun. Milletimizin yüreğini soğutuyorsunuz" paylaşımı yaptı. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin terörden arananlarda kırmızı kategoride yer alan sözde Botan saha sorumlusu Özgür Gabar kod adlı Fırat Şişman olduğu tespit edildi. Şişman'ın 5 Eylül 2015'de Hakkari Yüksekova'da askeri konvoya saldırı sonucu 16 askerin şehit edilmesi eyleminin planlayıcısı olduğu öğrenildi.

PKK’nın sözde Botan sorumlusu öldürüldü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.