• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çavuşoğlu: Bir tarafın dayatmasıyla çözülmez

Çavuşoğlu: Bir tarafın dayatmasıyla çözülmez

10.6.2021

TÜRKİYE ile ABD arasında krize neden olan S-400'lerle ilgili, NATO Zirvesi öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan dikkat çeken açıklama geldi. Çavuşoğlu, "Bir tarafın dayatmasıyla bu iş çözülmez. İlla Patriot olması şart değil. ABD, Patriot konusunda garanti vermiyorsa diğer müttefiklerimizden de biz pekala hava savunma sistemi alabiliriz" dedi. Batı medyasında bu konunun çarpıtıldığını söyleyen Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız da söyledi, siz garanti verin, sizden de alalım. Bir tarafın dayatmasıyla bu iş çözülmez. Siyasi olarak arkadaşlarımız bir araya gelsin, bu sorunu nasıl çözebiliriz diye konuşsunlar" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: Bir tarafın dayatmasıyla çözülmez haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.