• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

iftar saati 17 Mayıs! İzmir'de iftar saat kaçta?

İzmir iftar saati 17 Mayıs! İzmir'de iftar saat kaçta?

17.05.2019, 14:48

İzmirliler bugün iftar saat kaçta? sorusunun cevabını arıyor. Ramazan ayının 12. gününde iftarın saat kaçta yapılacağı merak edilip araştırılıyor. Peki 'de iftar bugün saat kaçta? İşte iftar saati...

İzmir'de iftar bugün saat kaçta? İzmir'de yaşayanlar Ramazan ayının 12. gününde iftar saatlerini araştırıyor. Peki İzmir'de bugün iftar saat kaçta yapılacak? İşte Diyanet verilerine göre İzmir iftar saati..

İZMİR'DE İFTAR BUGÜN SAAT KAÇTA?
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre İzmir'de iftar bugün saat 20.24'de yapılacak.

İFTAR SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

HARAM OLAN BİR FİİLİN İŞLENMESİ, ORUCA ZARAR VERİR Mİ?
Müslüman her zaman ve her yerde haramlardan sakınmalı, başta oruç olmak üzere ibadetle geçirilen Ramazan ayında ise daha da dikkatli davranmalıdır. Oruçlu kimsenin tüm günahlardan sakınarak oruç ibadetinin maksadına uygun hareket etmesi gerekir. Hz. Peygamber (s.a.s.) şöyle buyurmaktadır: "Her kim yalan söylemeyi ve yalanla amel etmeyi bırakmazsa, o kimsenin yemesini içmesini bırakmasına Allah'ın hiçbir ihtiyacı yoktur." (Buhârî, Savm, 8).
Oruçlu olan kimsenin yalan konuşmaktan ve yalanla iş yapmaktan uzak durduğu gibi gıybet, kötü söz söylemek, kul hakkı yemek, harama bakmak, kumar oynamak vb. yasak davranışlarda bulunmaktan da uzak durması gerekir.

İzmir iftar saati 17 Mayıs! İzmir'de iftar saat kaçta? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN