• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Böbrek iltihabının şifası yapışkan otunda

, böbrek iltihabından doğal yöntemlerle kurtulmak isteyenler için yapışkan otu ile hazırlanan kür formülünü Yeni Asır okurlarıyla paylaştı.

Böbrek iltihabının şifası yapışkan otunda
Giriş Tarihi: 23.2.2019

Vücudumuzda böbreklerden sırta kadar yayılabilen ağrı ile ortaya çıkan böbrek iltihabının doğal çözümlerini Yeni Asır'a açıklayan Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, "İleride ciddi sorunlara neden olabilecek böbrek iltihabının en iyi çözümü, yapışkan otu ile hazırlanan kürdür" dedi.

KADINLARDA DAHA SIK GÖRÜLÜR
Böbrek iltihabı; idrar yollarında meydana gelen bakteriyel enfeksiyonun mesane ve en sonunda böbreklere ulaşmasıyla birlikte meydana gelen sağlık problemidir. Kadınlarda, özellikle de hamilelik döneminde olanlarda erkeklere oranla daha fazla görülür. Böbrek enfeksiyonu başlangıç döneminde tedavi edilmesi durumunda insan hayatını çok fazla etkilemezken, tedaviye geç başlanırsa böbreklerde ciddi hastalıklara ve kalıcı hasarlara neden olabilir. Tıbbi tedavisi antibiyotiklerle sağlanan böbrek iltihabı, evde hazırlanabilecek doğal çözümlerle de geçebilir.

3 TEMEL BELİRTİSİ BULUNUYOR
Böbrek enfeksiyonunun belirtileri kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle
Yüksek ateş,
● Titreme,
Karın ve belden aşağısında şiddetli ağrı şeklindedir.

Bunun dışında,

● Sık idrara çıkma
Aniden beliren ve kişinin tutamayacağını hissettiği idrara çıkma isteği
● İdrar yaparken yanma ve ağrı hissi
Kötü kokan veya bulanık olan idrar
● İdrarda iltihap veya kan
Mide bulantısı
● Kusma isteği gibi belirtiler de görülebilir.

İKİ HAFTADA İYİLEŞME SAĞLAR
Kanlı idrar, mide bulantısı ve kusma şikayetlerinin dışında böbrek iltihabı problemini evde uygulayabileceğimiz doğal çözümlerle geçirebileceğimizi ifade eden Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, en etkili olacak yöntemin yapışkan otu ile yapılan kür olacağını ifade etti. Kürün tarifini Yeni Asır'a açıklayan Bingöl, şunları söyledi: "300 gr yapışkan otu 2 litre su ile kaynatılıp, iki hafta boyunca her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı kekik balı ile içilir. İki haftalık süreçten sonra böbreklerinizde iltihap namına tek bir emare kalmayacaktır. Hastalığın tekrar etmesi durumunda küre yine başvurabilirsiniz."

​"İDRARDA KAN GÖRÜRSENİZ VAKİT KAYBETMEDEN DOKTORA BAŞVURUN"
İdrar yolundaki bakteriler, belirli bir süre sonra çoğalarak böbreklerinize kadar ulaşabilir. Bakteri, böbreklere ulaştıktan sonra enfeksiyona neden olur. Vücudunuzdaki başka bir enfeksiyondan dolayı da bakteriler kan dolaşımınız boyunca böbreklere yayılabilir.

YAŞAMI TEHDİT EDEBİLİR
Nadiren, böbrek cerrahisi sonrası böbrek enfeksiyonu ortaya çıkar. Şiddetli böbrek enfeksiyonu, yaşamı tehdit eden komplikasyonlara yol açabilir. Kanlı idrar, mide bulantısı ve kusma ile birleşen böbrek enfeksiyonu durumunda derhal doktora başvurmanız gerekir. Geciktirilen böbrek iltihabı tedavisi, kalıcı hasarlara neden olabilir.

Mert ALPDÜNDAR

Böbrek iltihabının şifası yapışkan otunda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA