• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gastritin şifası kara çalı otunda

Belirtileriyle kişilerin hayatını kabusa çeviren gastritin doğadaki çözümü kara çalı otu. , bu otla hazırlanan kürün tarifini okurlarıyla paylaştı.

Gastritin şifası kara çalı otunda
Giriş Tarihi: 28.2.2019

HER İŞİN BAŞI SAĞLIK - MERT ALPDÜNDAR

Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, dünyada milyonlarca insanın yaşadığı mide problemlerinin başında gelen gastritin ihmal edildiğinde ciddi sorunlara neden olabileceğini söyledi. Gastritin doğal çözümlerini Yeni Asır'a anlatan Ahmet Bingöl, "Gastritten kurtulmak isteyenler, kara çalı otu ile yapılan kürden faydalanabilir" dedi.

Gastrit, "mide zarının iltihaplanması" olarak tanımlanır. "Helicobacter" isimli bakterinin vücudumuzda yarattığı enfeksiyon sonucu olarak ortaya çıkar. Bu bakteri, mideyi koruyan asit dengesinin bozulmasına sebep olarak gastriti tetikler. Gastritin oluşmasının en büyük nedenlerinden biri beslenme alışkanlıkları ve yaşayış biçimidir. Aşırı yağlı gıdalar, asitli meşrubat tüketimi ve kahve tüketimi normalin çok üstünde olan kişilerde gastrit olma ihtimali yüksektir. Gastritin yaygın nedenlerinden biri de stres faktörüdür. Tüm hastalıklarda olduğu gibi, stres de gastritin oluşumunu tetikler.

YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN
Gastrit problemiyle mücadele eden kişilerin yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi gerekir. Bu kişiler aşırı yağlı gıdalardan, baharattan, aşırı tuzdan ve hazır yiyeceklerden ellerinden geldiğince uzak durmak zorundadırlar. Alkol, kahve, asitli içecekler ve turşuyu en minimal şekilde tüketmeleri gerekmektedir.

BELİRTİLERİ
Kısa sürede gelişen doygunluk hissi
● Karında şişkinlik
● Karın bölgesinde göğüse doğru yayılan rahatsızlık/ağrı
● Yemekle birlikte hafifleyen veya daha fazla artış gösteren mide şikayetleri
● Geğirme ihtiyacı
● Mide bulantısı hissi/ kusma

​GASTRİTİN ETKİLERİNİ AZALTMAK İÇİN
● Su içmek gastritin etkilerini en aza indirir. Her gün en az 6-8 bardak arası su içmek, midenizi rahatlatacaktır.
● Sigara içmek ve sağlıksız bir hayat tarzına sahip olmak, mide hasarı ve gastrit riskini ciddi anlamda arttırır. Zira sigara içmek, mide mukozasının iyileşme hızını zayıflatır, ülserlerin ortaya çıkma hızını arttırır ve enfeksiyona yakalanma ihtimalinizi arttırır.
● Omega-3 yağ asitleri, probiyotikler, C vitamini, adaptojen bitkiler, B12 vitamini ve multivitamin içeren besin destekleri, mide mukozasının düzelmesini sağlayacaktır.

​TEDAVİ EDİLMEZSE CİDDİ HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARIR
İnsanların yaptığı en büyük yanlışlardan biri de hastalığı ciddiye almamaktır. Gastrit ihmal edilesi bir rahatsızlık değildir. Önemsenmeyerek tedavisi geciktirilen gastrit sorunu, midenizde kalıcı hasara, hatta kansere kadar gidebilen ciddi hastalıklara zemin hazırlayabilir. Hayat kalitenizi düşürür ve ileriki yaşlarda sizin için çekilemez bir hale gelebilir. Tüm bu sebeplerden dolayı gastrit sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, gecikmeden tedavinize başlamalısınız.

KAYNATILIP 3 GÜN CAM SİSEDE BEKLETİLMELİ
Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, kara çalı otunun gastrit tedavisinde adeta mucizeler yarattığını ifade etti. Kara çalı otu ile hazırladığı kürün 6 ay kullanımıyla birlikte gastrit sorununu gidereceğini söyleyen Bingöl, "250 gram kara çalı otunu 2 litre suda kaynatacaksınız. Kaynattıktan sonra 3 gün boyunca cam şişenin içerisinde bekleteceksiniz. Soğuk bir şekilde sabah akşam aç karnına bir bardak içeceksiniz. Sabah akşam bir ay tükettikten sonra haftada bir gün, bir bardak içmeye devam edeceksiniz. Yaklaşık 6 ay içerisinde probleminiz ortadan kalkacak" dedi.

Gastritin şifası kara çalı otunda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA