• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bağırsağın dostu kimyon

Dünyanın en sık görülen hastalıklarının başında gelen bağırsak kurdunun çözümü kimyonda. , “Kimyon ile hazırlanan kürün düzenli kullanılması bu sorundan tamamen kurtulmanızı sağlar” dedi.

Bağırsağın dostu kimyon
Giriş Tarihi: 6.3.2019

Bağırsak kurdu, insanların ince ve kalın bağırsaklarında bulunan parazitlerdir. Bağırsakların içerisinde yaşayan bağırsak kurtları, genellikle hijyenik olmayan koşullarda hazırlanan yiyecek ve içecekler ile insanlara bulaşır. Bağırsaklara yerleştikten sonra erişkin hale gelirler ve farkedilmezse çok uzun süre yaşamlarını sürdürebilirler. Bağırsak kurdu veyahut paraziti en çok iyi pişmemiş etler nedeniyle bulaşırlar. Şifalı Bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, en çok görülen sağlık sorunları arasında bulunan bağırsak kurdunun şifasının kimyonda olduğunu belirterek, "Kimyon ile hazırlanan kürün düzenli kullanılması bağırsak kurdundan kurtulmanızı sağlar" şeklinde konuştu.

AİLECE TEDAVİ ŞART
İnsanın en önemli organlarının başında gelen bağırsağın içerisinde bulunan parazitlerin tekrar eden bir rahatsızlık olduğunun altını çizen Şifalı bitkiler Uzmanı Ahmet Bingöl, "Aile bireylerinin herhangi birinde parazit tespit edildiği zaman diğerleri de tedavi olmak zorundadır. Çünkü bağırsak parazitleri bulaşıcıdır" ifadelerini kullandı.

ETİ İYİ PİŞİR, SEBZEYİ ÇOK YIKA
Bağırsak parazitinin oluşumunun da dikkat edilerek engelleneceğini söyleyen Bingöl, "Çiğ yenen yiyecekleri iyi yıkayıp, eti iyi pişirip yerseniz bağırsak parazitinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca duş ve banyonun sık yapılması, el ve ayak bakımına önem gösterilmesi, ellerin sık sık yıkanması, yatak çarşaflarının ve kıyafetlerin sık değiştirilmesi parazit oluşma riskin

KİMYON KÜRÜ TARIFI
Kimyonla hazırlanan kürün çare olacağını belirten Bingöl, "Temin ettiğiniz 100 gram kimyonu 250 gram elma sirkesiyle karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı günde 3 defa yemeklerden 1 saat sonra 1 yemek kaşığı tüketin. Yaklaşık 10 gün içerisinde yarar sağlayacaktır" diye konuştu.

BELİRTİLERİ
Karında şişkinlik olması
Karın ağrısı
Çabuk acıkma
Ağızdan salya akması
Makat kaşıntısı
Sinirli olmak

ÇESİTLERİ
1. YUVARLAK SOLUCAN: Sarıya benzer rengi olan yuvarlak solucanların boyları 25 santime kadar çıkabilmektedir. Yuvarlak solucanların iki tane sivri ucu bulunur. Yuvarlak solucanlar, insan vücudunda sindirim sisteminde problemlere neden olur. Öksürük, sinirlilik hali belirtiler arasında yer almaktadır.
2. KIL KURDU:
Boyu yuvarlak solucan kadar uzun olmayan kıl kurdu, 1 santim uzunluğundadır. Kısa ve ince olmaları nedeniyle kıl kurdu adını alan bu hastalık, anüste kaşıntı olup olmadığına göre anlaşılmaktadır.
3. KAMPÇI KURDU: Boyu 5 santim olan kamçı kurdu, Şekli kamçıya benzediği için bu adı almıştır. Kamçı kurdunun belirtileri arasında kansızlıktan söz edilmektedir.
4. KANCALI KURDU: Daha çok sıcak coğrafyada yaşayan insanlarda görülmektedir. Belirtileri arasında, kansızlık, dışkı sırasında kan görülmesi, ishal, deri kaşıntıları gibi unsurlardan söz edilmektedir.
5. ŞERİT KURDU: Şekli şerit gibi olduğu için bu solucanlara şerit adı verilmektedir. İştah artışı ya da kilokaybı gibi unsurlardan söz etmek gerekir. Şeritlerin uzunlukları 5 metreye kadar ulaşabilmektedir.

DİĞER ÇÖZÜMLER
Limon ve nane: Nanenin sindirim özellikleri, limonun antibiyotik ve anti-parazit özellikleriyle birleştirilir. Bu, parazitlerin yol açtığı herhangi bir rahatsızlığı gidermek için iyi bir çözümdür.
Hindistan cevizi: Hindistan cevizi ve türevleri anti-parazitik ve yumuşatıcı özelliklere sahiptir. Bu meyve, bu organizmaların neden olduğu enfeksiyonlarla karşı karşıya kaldığınız zaman daha iyi bir sindirime katkıda bulunur.
Hintyağı (castor oil) ve süt: Hint yağı ve süt, diğer atıklarla birlikte parazitlerden kurtulmayı kolaylaştıran eski çarelerden biridir.

Mert ALPDÜNDAR

Bağırsağın dostu kimyon haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA