• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Diş implantları ile özgürce gülümseyin

Doğal yaşlanma süreci içerisinde yaş almanın yanında kazalar, yaralanmalar ve hastalıklar nedeniyle diş kaybı gülümsemenizin yarım kalmasına sebep olabildiği belirtildi

Diş implantları ile özgürce gülümseyin

24.6.2021

Diş Hekimi Dt. Eren Alayvaz kaybolan dişlerin kişilerin günlük yaşamını da olumsuz etkilediğini belirterek, " doğru merkezlerde, doğru hastaya, doğru bir şekilde uygulanan diş implantlarıyla kişiler yeniden özgürce gülümseyebiliyorlar" dedi. Diş eksikliklerinde günümüzde en etkili ve merak edilen yöntem diş implantlarıdır" dedi. Dt. Alayvaz, pandemi döneminde implant tedavisi hakkında bilgiler verdi.

KONFORLU TEDAVİ
Doğal yaşlanma süreci içerisinde yaş almanın yanında kazalar, yaralanmalar ve hastalıklar nedeniyle diş kaybı gülümsemenizin yarım kalmasına sebep olabildiğini belirten Dt. Alayvaz, " Bu eksik dişler konuşma ve yeme yeteneklerimizi etkileyebilir, özgüvenimizi, kişisel ve profesyonel ilişkilerimizi olumsuz yönde etkileyebilir. Diş kaybıyla ilgili yanlış bilinen algı; bu durumun tedavisinin sadece köprü veya hareketli protezler olduğudur. Günümüzde tek seçenek bu değildir. Tek diş eksikliklerinde bile her bölgede dental implantlar ile tam estetik sağlayabiliyoruz. Tek diş eksikliklerinde sadece boşluğun olduğu bölgeye implant uygulaması yaparak yandaki dişlere zarar vermeden noninvaziv bir tedavi yolu izleyebiliyoruz. Tüm çeneyi ilgilendiren diş yokluğunda ise yapılacak olan proteze göre4-6-8 implantlı tedaviler seçebiliyoruz" dedi.

TEDAVİ ÖNCESİ DİKKAT
İmplant tedavisi öncesi hastanın genel sağlık durumu, diş ve diş eti sağlığı, implant yapılacak bölgedeki kemiğin miktarı ve yapısı, geçmişte kullanılmış olan veya şimdi de kullanılmaya devam eden ilaçlar detaylı olarak not alınmalıdır. Tedavi kararı hem genel anamnez hem de dişsiz bölgenin ağız içi ve radyografik incelemesi sonunda belirlenmelidir.

Diş implantları ile özgürce gülümseyin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.