• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kozmetik dermatolojide güncel tedavi yöntemleri

Kozmetik dermatolojide güncel tedavi yöntemleri

25.9.2021

Ekol Balçova Tıp Merkezi Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Sıla Şeremet, "Sağlıklı olmak kadar sağlıklı görünmek, genç ve güzel kalmak, canlı, lekesiz, pürüzsüz bir cilde sahip olmak kuşkusu günümüz çağında hepimiz için önemli. Yaşlanma, güneşe maruziyet ve bazı faktörler, zamanla cildin cansız ve lekeli görünmesine neden olur. Son yıllarda bu kozmetik kaygıların giderilmesi için çok sayıda cerrahi olmayan tedavi seçenekleri ortaya çıktı" dedi.

GENÇLİK AŞISI
Vücudun doğal yapı taşlarından hyaluronik asidin sağlıklı deride bol miktarda bulunduğunu belirten Doç. Dr. Şeremet, "Gençlik aşısının temel amacı derideki hyaluronik asit miktarını artırmak ve korunmasını desteklemektir. Bu yeniden yapılanmayla derimiz eski ışıltısını kazanırken, doğal bir şekilde nemlenir. Yüzde 100 saf olarak üretilen hyaluronik asit, antiaging amaçlı cilt gençleştirmede yaygın olarak kullanılmakta. Gençlik aşısı sonucunda cildin kalitesi artar" dedi.

PRP UYGULAMALARI
PRP kişiden küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak ilgili vücut bölgesine enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemi olduğunu belirten Doç. Dr. Şeremet, "Kozmetik dermatolojide cilt gençleştirmenin yanı sıra yara izleri, çatlakların giderilmesi, saç dökülmeleri ve leke tedavisinde kullanılan PRP, vücuda yabancı bir madde ve ilaç vermeden doğal bir destek sağlar" dedi.

Kozmetik dermatolojide güncel tedavi yöntemleri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.