İzmir'de pişti dünyaya açıldı

Giriş Tarihi:29.10.2009, 16:38 Güncelleme Tarihi:30.10.2009, 11:39
Kendine has çizgileriyle büyük övgü toplayan İzmirli Fatoş Atalay modanın bir fanteziyi paylaşmak olduğunu ifade ediyor
İzmir'in, birçok ünlü ismi giydiren başarılı modacısı Fatoş Atalay, Berlin'de hizmet veren JMS Collection için özel tasarımlar hazırlayarak, iddiasını uluslararası platformda sürdürüyor.
Geçtiğimiz günlerde Berlin'in merkezinde JMS Collection ismiyle açılan ve 220 metrekarelik bir alanda hizmet verecek olan mekanın açılışı T.C. Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat'ın eşi Tülin Pulat ve T.C. Berlin Büyük Elçiliği Ekonomi Müşaviri Dilara Başaran tarafından gerçekleştirildi. Modacı Fatoş Atalay'ın JMS için hazırladığı özel tasarımlar da yapılan kokteylde bir moda şov eşliğinde tanıtıldı ve sunulan tasarımlar davetliler tarafından çok beğenildi.


FARKLI VE ZARİF ÇİZGİ
Kriz döneminde böyle bir girişim yapmanın kendilerini uzun süre düşündürdüğünü ifade eden mağaza sahipleri Belgin Santos, Cengiz ve Mustafa Arslaner, Fatoş Atalay imzasını taşıyacak kıyafetlere güvendiklerini söyledi. Belgin Santos; "Kalitemize ve fiyatlarımıza güvendiğimiz kadar Fatoş Atalay'ın zarif, farklı, şık koleksiyonuna da güvendik. Bu kreasyonun beklentileri fazlasıyla karşılayacağından eminiz. Burada Berlinlilere iyi bir seçenek kazandırdığımızı düşünüyoruz ve herkesi bekliyoruz." dedi.
Berlin'de attığı bu adımdan mutluluk duyduğunu ifade eden Fatoş Atalay ise bir İzmirli olarak uluslararası platformda boy göstermenin mutluluğunu yaşarken; modanın bir fanteziyi paylaşmak olduğunu sözlerine ekledi. Moda şovda sergilenen kıyafetler, farklı ve zarif çizgisiyle misafirlerin beğenisini kazanırken, hem kıyafet tasarımları hem mağaza dizaynı hem de sunumlar takdir topladı.

Fatoş Atalay kimdir?
Modada trend peşinde koşmak yerine kendi özüne sadık yaratıcılığı ile dikkat çeken İzmirli Fatoş Atalay, 1978-1981 yılları arasinda Kız Meslek Enstitüsü'nde moda eğitimi gördü. Ardından Ertan Kayıtken ile 5 yıl çalışıp tasarim deneyimlerini geliştirdi ve 1991'de kendi modaevini kurdu. Aynı yıllarda ürettiği "Bak Şu Pazenin Çalımına" isimli koleksiyonu cesur ve farklı duruşuyla basında geniş yer aldı. 1993'te Yeni Asır'ın düzenlediği Miss Model Yarışması'nda gece kiyafetlerini tasarladi. Düzenlediği defilelerle yardım derneklerine destek verdi. Seniha Yankı, Emel Yıldırım, Sibel Barış, Demet Akalin, Niran Ünsal gibi ünlülere de kıyafetler hazırlayan Atalay, 8. Mekan Oscarları'nda Gül Erçetingöz için yedi kişilik ekibiyle bir ayda hazırladığı, üzerinde 10 bin adet boncuk bulunan tasarımıyla Ajda Pekkan, Ethel Baler, Feryal Gülman ve Uğurkan Erez'den övgü topladı. Başarılı bir iş kadını kimliğiyle de tanınan Atalay, halen kendi adını taşıyan markası Fatos Atalay'ın yanı sıra JMS Collection için tasarımlar hazırlıyor.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.