Seferihisar'a tatile geldi, 'Teos'u kurdu

Giriş Tarihi:05.08.2010, 16:32 Güncelleme Tarihi:05.08.2010, 16:32

Teos Park'ın işletme sahibi Mustafa Uyal, "Restoranımıza gelen gençler, abi açsana bir bar dedi, biz de açtık. Seferihisar'da mekan açtığım gün gençler yanaklarımdan öpüp tebrik etti" dedi.

ERCAN AKGÜN

Seferihisar Sığacık'ta hizmet veren Teos Park Kafe Restoran'ın genç işletme sahibi Mustafa Uyal, İzmir'in huzur merkezi olan ilçede daha önce yapılmamış bir şeyi yaparak Sığacık'a eğlence mekanı açtığı için çok mutlu. Birkaç yıl kafa dinlemek amacıyla müşteri olarak geldiği ilçede ailesiyle birlikte mekan işletmeciliğine soyunan Uyal, "Burası emekli cenneti, ancak genç nüfus sayısı da oldukça fazla. Bizim mekan açmamız en çok gençleri mutlu etti" diyor.

ŞİMDİ İŞLETME SAHİBİ
- Mustafa Bey, bildiğimiz kadarıyla eğlence sektörüne kısa süre önce girdiniz. Nasıl oldu?

- 2003-2007 arası Lundbeck İlaç Firması'nda reprezantlık yaptım. Sonra da 2009'a kadar kardeşim Hakan Uyal ile birlikte Minik Kuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni işlettim. 2009'un temmuz ayında 150 dönüm arazi üzerinde bulunan şu anki Teos Park'ı hazırlamak için kolları sıvadık ve 4 aylık bakım-düzenleme çalışmasının ardından bu yılın başında da hizmete başladık. Eskiden Sığacık'a temiz hava alıp kafa dinlemek için sadece müşteri olarak gelirdim, şimdi ise işletme sahibi olarak geliyorum.
- Teos Park'da neler var?
- Burası bir aile işletmesi ve burada restoran, cafe bar, kulüp hizmetini bir arada sunuyoruz. Annem Yıldız Uyal bizim baş aşçımız. Babam Hüseyin Uyal, kardeşim Serkan ve ben işletmenin başındayız. Her gün sabah 09.00'da açılan mekan haftaiçi 01.00, haftasonu da 05.00'a kadar müşterilerini ağırlıyor. Sabah kahvaltısının da yer aldığı işletmemizde Girit mutfağı, mezeler, zeytinyağlılar, ızgara çeşitleri ve alkollü-alkolsüz içecekler de sunuyoruz. Cumartesi günleri dj performansları ve Rus kabare grubunun gösterilerine yer veriyoruz. Burası yaz-kış açık. Kapalı alanımız 120 kişi, açık alanımız ise 250 kişi alıyor. İlçenin doğallığı nedeniyle bol temiz havanın olduğu tesiste çocuk oyun sahaları da mevcut.

POTANSİYEL VAR
- Seferihisar'da böyle bir yer yoktu. İlk tepkiler ne yöndeydi?

- Seferihisar emekli cenneti olarak bilinir. Sakin ve huzurludur. Ancak buradaki genç nüfusun sayısı da küçümsenmeyecek kadar fazla. Restoran varken bize gelip giden gençler, "Abi açsana bir bar" demeye başlayınca biz de düşündük, taşındık ve yılbaşında bar bölümünü hayata geçirdik. İnsanların büyük çoğunluğu memnun kaldı. Sonuçta burada bir potansiyel var. Açılışı ilk yaptığımız gün beni yanaklarımdan öpüp tebrik edenler oldu. Kimileri de "Yıllardır Seferihisar'da yaşarız, böyle bir yer yoktu" dedi. İyi ki açmışız.
- Burayı ailece çalıştırıyorsunuz. Nasıl bir duygu?
- Annem hem müşterilerin hem de çalışanların annesi. Babamı da Ezel dizisindeki Tuncel Kurtiz'in canlandırdığı dayı karakterine benzetirler. Ben ve kardeşim de herkesin kardeşi olduk. Biz buralı değiliz ancak ilçe halkı kısa sürede bize sahiplendi. Güzel bir şey.

HAYALİ GERÇEK OLDU
- Sığacık'ı nasıl tarif edersiniz?

- Burası yaşamayı hayal ettiğim bir yerdi. Orman içerisinde, sakin ve temiz. Şimdi bu hayali başkalarına yaşatıyoruz.
- Başka yerlere şube açmayı düşündünüz mü hiç?
- Şu an için böyle bir düşüncemiz yok.
- İşletme anlayışınızı nasıl tanımlarsınız?
- İyi bir gözlemciyim. Fotoğrafa müşteri gözüyle bakmaya çalıştım hep. Benim bir yerim olsaydı nasıl olmasını isterdim diye kendi kendime değerlendirme yaparım.

SEFERİHİSAR'A YAKIŞAN MÜŞTERİ KİTLESİ VAR
- Müşteri kitleniz nasıl?

- Eğlenmeyi bilen, oldukça kaliteli bir kesim. Seferihisar'a yakışan bir müşteri portföyümüz var.
- Diğer eğlence mekanlarına gidiyor musunuz?
- Son 7-8 yıldır hiçbir eğlence mekanına gitmiyorum. Herhalde bir süre daha gitmem.
- İşletmenizde club ve pop müzik var. Peki sizin müzik tarzınız nedir?
- Benim tarzım rock. Ancak kendi mekanımızda disko müzikleri sunuyoruz.
- Boş vakitleriniz de ne yapmaya çalışıyorsunuz?
- Boş vaktim hiç yokki. Eskiden resim ve heykel yapardım, gitar çalardım. Fakat son 1 yıldır hiçbirini yapamıyorum.


kalan karakter 1000

Barış Sevim Barış Sevim

Çok güzel bir Cennet..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.10.2013 01:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.