• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İZMİR'DE KADIN FUARI AÇILIYOR

Türkiye'de ilk kez mayıs ayında düzenlenecek olan "Kadın Ne İster" etkinliğinde kadına dair her şey yer alacak. İzmir Fuarı Atlas Pavyonu'nda yapılacak etkinlik, her yaştan ve her meslekten kadınlara açık olacak

25.01.2012, 00:00

Kurucusu ve çalışanlarının tamamı genç ve girişimci kadınlardan oluşan Fikir Tasarım Enstitüsü (FTE), Türkiye'de bir ilke imza atarak "Kadın Ne İster" başlığı altında bir etkinlik gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 11, 12 ve 13 Mayıs tarihlerinde İzmir Fuarı içerisindeki Atlas Pavyonu'nda yapılacak olan etkinlik, her yaştan ve her meslekten kadınlara açık olacak. Kadınların kendilerinden bir parça bulabileceği organizasyona 150 ürün ve hizmet sağlayıcıdan oluşan katılımcı firma ve derneklerle 20 binin üzerinde ziyaretçinin katılması bekleniyor.

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER

Kadına yönelik olarak düzenlenen etkinlikte kadının hakları, kadın ve çalışma yaşamı, kadının sosyal yaşam içerisindeki mağduriyeti gibi konularda paneller düzenlenecek. Fikir Tasarım Enstitüsü'nün kurucusu Özlem Özkulak, briç öğretmeni Birim Durul, bankacı Aslı Yılmaz, satış uzmanı Pelin Kalyoncu, reklam satış uzmanı Güneş Sarıoğlu, insan kaynakları uzmanı Aylin Beşinci, halkla ilişkiler uzmanı Selin Kalyoncu, tasarım uzmanı Öykü Çekmez ve Prof. Dr. Nazan Günay'ın birlikte hazırlayacakları ve benzeri yapılmamış olan organizasyonun kendilerini çok heyecanlandırdığını dile getirdi.

Geliri kadın kuruluşlarına

Mayıs ayında 3 gün boyunca sürecek olan etkinlik için düzenlenen fuar alanına giriş bedelinin 1 TL olacağını söyleyen proje sorumlusu Özlem Özkulak, fuardan elde edilecek gelirin tamamını bu tür çalışmaların devamının sağlanması için kadın kuruluşlarına bağışlayacaklarını ifade etti.

İZMİR'DE KADIN FUARI AÇILIYOR haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA