• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Öğrendim, oldum demeyeceksin"

04.02.2012, 15:14


Cuma akşamları yayınlanan "Güncel Bakış" ile ekranlara gelen Aylin Onart, asıl mesleğinden fırsat buldukça televizyonculuğa devam edecek

MİRAY KARABÜBER

Güncel Bakış, cuma akşamları Aylin Onart (İletişim ve Halkla İlişkiler Danışmanı), Cüneyt Tuğrul (Genel Cerrahi uzmanı) ve Ferhan Bıçakçılar'ın (Uzman Psikolojik Danışman) sunumuyla 21:10 da Yeni Asır Tv'de ekranlara geliyor. Program sunucularından Aylin Onart sorularımızı yanıtladı:
- Televizyon hayatına başlayışınız nasıl oldu?
Ege Ünüviersitesi Hidrobiyoloji bölümü mezunuyum. Medya hayatına yeni Asır ve Sabah grubunda başladım. Lale Dilligil'in tv haberciliği ekibindeydim. Sonrasında Kanal 1'de Hasan Tahsin ve Cihad Taysi gibi birbirinden başarılı isimlerle çalıştım. Seslendirme ve ana haber spikerliği yaptım. Sonrasında devamı geldi tabii ki.
- Tartışma programlarının aranılan isimlerindensiniz bu programlara yönelişiniz nasıl gelişti?
"Tartışıyorum" adı altında bir tv programı yapmaya başladım. İş ve siyaset dünyasından bir çok ünlü ismi ağırladım. Siyaset dünyasından Tansu Çiller, Deniz Baykal gibi önde gelen siyasileri sanat dünyasından Cem Karaca'yı. Hepsi bana tecrübe ve bilgi kattı. Program 3- 4 saat sürüyordu. Konu bitine kadar sınırsızdı, çok keyifliydi. Bu proje sayesinde bir üniversite daha bitirmiş kadar oldum diyebilirim.
- İzleyiceler özellikle TRT ekranlarından sizi biliyor. TRT nasıl bir tecrübeydi?
Programlarım devam ediyordu. Aynı zamanda TRT'den de o zamanlarda Hüdai Yılmazkar'ın sunduğu trafik programının teklifi geldi ve onu üstlendim. Seslendirmesi, dış çekimleri, konuklarının daveti herşeyi bana aitti. Böylece haftanın yedi günü yoğun bir şekilde çalışır oldum. Ama bundan hiç şikayet etmedim bilhassa bana çok şey kattı. İşime aşıktım çünkü. Hiçbir zaman öğrendim, oldum demedim, hep merak ettim, merak duydum. Hem yaşamıma, hem mesleğime katkısı oldu. Yaptığım her programla ilk günkü heyecanı hala duyuyorum.

EKİP DOSTLUĞU
- Yeni Asır Tv ekranlarında "Kadınlar ve Erkekler" tartışma programıyla başladınız. Nasıl bir projeydi?
Cüneyt Tuğrul, Ferhan Bıçakçılar, Ülgen Öznur ve benim içinde olduğum gerçekten çok kaliteli bir projeydi. Daha çok kadın sorunlarını ele alıyorduk. Hukuksal ve yasal süreci, basına olayların yansıyışını tartıştık. Ülgen bizimle çok kısa süre birlikte oldu arkasından ben iki beyle yanlız kaldım ama onlar da alanlarında uzman isimler ve kadın konusunda hassastılar. Topluma faydalı bilgiler verdik. Aile içi şiddete yönelik bir çok konuya eğildik. Uzun bir sürede takip edilen güzel bir projeydi.
- Şu anda aynı ekiple "Güncel Bakış" programını yapıyorsunuz, nasıl gidiyor?
Biz ekiple dost olduk. Aynı kaliteli çizgimizi hiç bozmadan gündemde yer alan önemli konuları ele alıyor, kendimize göre seçiyor ve 3 arkadaş değerlendiriyoruz. Hem mesleki anlamda, hem yaşam içinde karşılaştığımız konularla ilgili konuklar da davet ediyoruz. Örneğin izmir Baro Başkanı Sema Bekdaş'ı konuk ettik, aile içi şiddete yönelik yeniden düzenlenen yasa tasarısı ile ilgili bize ve izleyicilere bilgiler verdi. Ayrıca atölyeye gelen konuklar da bizi kırmayıp programımıza konuk oldular. Ayhan Sicimoğlu ve Kürşat Başar gibi çok değerli isimlerle toplum içinde ve gündemde yer alan konuları konuştuk. İzlenen ve takip edilen bir program bu yüzden mutluyuz.
- İletişim danışmanı ve halkla ilişkiler uzmanısınız, bunun yanı sıra tv hayatınızda önemli bir yerde. Yeni projeleriniz var mı?
Yeni projeler ve Uulusal kanallardan teklifler de var. Söylediğiniz gibi kendi işimden fırsat buldugum sürece televizyonculuğu yapacağım.Öğrendim, oldum demeyeceksin" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN