Çeşme Kalesi'nde fark yaratan ebru sergisi

Giriş Tarihi:21.08.2012, 17:04 Güncelleme Tarihi:21.08.2012, 17:04

Türk doğaltaşını ebru sanatına uygulayan Kadriye Sayınbatur'un birbirinden özel eserlerini 26 Ağustos'a kadar Çeşme Kalesi'nde görebilirsiniz.


Estetik Ebru projesiyle Türk doğaltaşına ebru sanatını uygulayan Kadriye Sayınbatur'un sergisinde proje kapsamında mermer ve doğaltaşa yapılmış butik ürünlerin yanı sıra, kağıda ve kumaşa yapılmış geleneksel ebru örnekleri yer alacak. Sergi hergün 10.00 - 23.00 saatleri arasında gezilebilecek.

KIZ LİSESİ MEZUNU

Kadriye Sayınbatur, 1960 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Kız Lisesi'nden mezun oldu. 2001 yılında gezdiği bir ebru sergisinden etkilenerek bu sanatla ilgilenmeye başladı. Ebru sanatına Feride Dede'den aldığı derslerle başladı. Bir yıl süreyle Nuri Pınar Yıldırım Atölyesi'nde ebru çalıştı. Küçükyalı Kız Meslek Lisesi'nde Nuriye Karakurum'un verdiği ebru kurslarına katıldı. Narlıdere Halk Eğitim Merkezi'nde Serkan İlden Atölyesi'nde ebru çalışmalarını sürdürdü. Çok sayıda karma sergiye katılarak eserlerini sergiledi.

EBRU ÖĞRETMENİ

Kadriye Sayınbatur, 2006 yılından bu yana Özel Güz Sanat Kültür Sanat Merkezi'nde ve Gaziemir Halk Eğitim Merkezi'nde ebru öğretmeni olarak ders veriyor. Çalışmalarını toprak boyanın yanı sıra Pebeo boyalarla birlikte kağıda ve kumaşa uygulayarak sürdürüyor. Ebru sanatını ilk kez mermer ve doğal taşa uygulamasıyla dikkat çekti. Evli ve iki çocuk annesi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.