• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Mutlu günlere imzamı atmak en büyük keyif"

Doğumgünleri, bekarlığa veda partileri, düğünler, hoş geldin bebek partileri ve doğum odası süslemelerinde farklılık yaratmak isteyenler için alternatif ürünler hazırlayan Ece Özmen Bilginer: İnsanların özel günlerinde çekildiği fotoğraflarda ürünlerimi görmek mutluluk veriyor

Mutlu günlere imzamı atmak en büyük keyif

11.11.2012, 00:00

BURCU ILGIN

İzmirli genç girişimci Ece Özmen Bilginer, Lily's Boutique Design adını verdiği sanat organizasyon ve davet şirketi ile İzmir'de yepyeni bir sektörün kapılarını açtı... Ece Özmen Bilginer, hayatımıza zevkli ve yaratıcı fikirleriyle renk katıyor. En özel günlerimizi unutulmaz ve keyifli hale getiriyor. Butik davetler, dekorasyon ve aksesuvarları ile kısa sürede büyük beğeni toplayan Lily's Boutique Design, bekarlığa veda partisi, baby shower, kına gecesi, nişan daveti, evlilik teklifi, temalı doğum günü partileri, bebek hoşgeldin süslemesi ve tüm butik davetlerde ayrıcalıklı, trend ve özel organizasyonları sunuyor. Lily's Boutique Design kişiye özel parti düzenlemek isteyenlere ürün satışı ve danışmanlığı da yapıyor. Şimdi ise Butik Dergi olarak adlandırdığı, kişiye özel dergisi Lily's Wedding Magazine ile şaşırtmaya devam ediyor. Çiflerin kendi aşk hikayelerini konu alan bir dergi yaratarak, yıllarca saklanabilecek çok hoş ve farklı bir çalışma sunuyor.
- Butik davet ve organizsyonlar yapıyorsun... Özelliği nedir yaptığın organizasyonların?
Kişiye özel tasarlanması benim organizasyonlarımı farklı yapan en önemli şey... İçindeki dekor ve aksesuvarları da kendim tasarlıyorum.
- Tasarımları nasıl yapıyorsun. Bununla ilgili bir eğitim aldın mı?
Üniversite eğitimim işletme üzerine olmasına karşın küçüklüğümden beri mozaik ve el yapımı ürünler üzerinde çalıştım. Ayrıca grafik tasarımı eğitimi aldım. Hem eğitimimi hem de deneyimlerimi bu alanda birleştirdim...
- Nasıl başladın?
Yaşar Üniversitesi'nde Avrupa Birliği Merkezi'nde müdür yardımcısı olarak görev yapıyordum. Aynı zamanda Yönetim Organizasyon Bölümü'nde doktoram devam ediyordu. Bir yandan aklımda hep farklı bir şey yapma, kendi tasarımlarımı insanların mutlu günlerinde paylaşma isteğim vardı. 2012 Mart ayında bu hayalimi gerçekleştirme kararı aldım.
- Peki böyle güzel bir işi terk etmek cesaretini nasıl gösterdin? Sonuçta bu bir risk...
Doğru, bu büyük bir risk olarak görülüyor. Fakat işe mutsuz bir şekilde gidip, ait olmadığınız bir yerde gününüzü geçirmek bir süre sonra ne yapmalıyım sorusunun üzerinde daha çok durmaya sebep oluyor. Bu alana girmeye üniversiteden ayrıldıktan sonra karar verdim. İnandığınız bir şeye güzel çalıştığınız zaman başarının geleceğine inanıyorum. Bu yüzden de bu adımı attım. Bir kez bile pişman olmadım.
- Şimdi işlerin nasıl?
Şu anda sadece 1 yıl geçmiş olmasına rağmen yükselen bir grafik çiziyor. Çünkü bu sektör yaratılan bir sektör ve Türkiye'de yeni. Bu çalışmaları farklı şekilde yapan olmadığı için ilgi gösterildiğini düşünüyorum. Müşteriler elimden nasıl bir iş çıkacağını gördüğü için kötü sürprizlerle karşılaşmıyor.
- İnternet siten var ama insanlar sana ve sitene nasıl ulaşıyor?
İlk önce referans sistemiyle büyümeye başladı. Bir bekarlığa veda yaptıysam oradan 3 doğum günü dönüşü geldi. Sosyal medyayı iyi kullandığım için Lily's Boutique Design daha çok duyuldu. Git gide de ilgi artıyor.
- Sitende tanıtımların İngilizce... Yurt dışı ile de çalışıyor musun?
Daha önceki işim gereği yabancı çevrem de çok olduğu için bunu tercih ettim. Ayrıca Türkiye'de yaşayan birçok yabancının da rahatlıkla siteden ne yapıldığını anlayabilmesi amaçladım. Web sitesindeki içerikler ve sosyal medya duyurularımın hepsi Türkçe...
- Yurt dışında ve yurt içinde nerelere gittin bu organizasyonlar için?
Şimdiye kadar yurt dışına gidip organizasyon yapmadım ama aldığım siparişe göre o organizasyonun bütün ürünlerini gönderiyorum ya da örneğin Amerika'daki bir müşteri İstanbul'da doğum yapan bir arkadaşına hediye göndermek için benden yardım istiyor. Bunu gerçekleştiriyorum. Amerika'dan Kıbrıs'tan, İtalya'dan ve diğer Avrupa ülkelerinden siparişler aldım...
- Butik pastalara, butik otellere, butik davetlere olan ilginin artmasını neye bağlıyorsun?
Bunun daha çok kişilere özel hizmet verildiği için benimsendiğini ve sevildiğini düşünüyorum...
- Yapacağın organizasyon veya davette kişinin istediği mi ön plana çıkayor yoksa senin önerilerin mi?
İkisi de olabiliyor. Kimisi kendinden çok emin bir şekilde ne istediğini bilerek geliyor. Kimisi de benden fikir alıyor. Ben yönlendiriyorum ve seçenekleri birlikte değerlendirip karar veriyoruz.
- Kişilerin isteğine göre bir şeyler yapmak zor değil mi? İnsanları memnun etmek yani...
Zor evet çok zor... Ama mutlaka bir ortak noktada buluşuluyor ve ben bundan çok keyif alıyorum. Sonundaki mutluluğu görmek, kişilerin özel günlerinde kendi elimden çıkmış ürünleri görmek beni çok mutlu ediyor.

Size özel bir dergi
- Bir de kişiye özel dergilerin var.

Şu anda düğün hikayesinin hazırlandığı Lily's Wedding Magazine ve bebek doğum hikayesi için Lily's Baby Magazine olarak iki şekilde yapıyoruz. İçeriğinde röportajlardan, fotoğraflara, haberlerden hazırlık hikayelerine kadar birçok detayın yer aldığı çok keyifli ve nesilden nesile aktarılabilecek farklı bir anı sunuyoruz. Bunun yapım süreci biraz uzun ve detaylı... Çiftler evlenmeden önce gelirse fotoğraf çekimleri ve tüyolar vermek açısından daha iyi ama iki yıl önce evlenmiş bir çift de böyle bir dergi yaptırılabilir. İstenilen addette basılabiliyor.
- Bir ekibin var mı?
Yaptığım işlere göre çalıştığım keşiler ve ekipler oluyor.
- İçindeki yaratıcılığı çıkarıp böyle bir işe girmek isteyenlere tavsiyen var mı?
Kesinlikle içlerindeki yeteneklerini ve isteklerini takip etsinler. Çünkü zaman gerçekten çok çabuk geçiyor. İster maddi birikim, ister eğitim olarak hedeflerine doğru ilerlesinler...

Anılara eğlence katıyor!

- 'Photo booths' yeni yeni yayılıyor Türkiye'de... Nedir bu?

Fotoğraflara eğlence ve renk katacak aksesuvarlar olarak özetlenebilir. Çubuklara takılan renkli bıyık, dudak, gözlük gibi figürlerin yanı sıra konuşma baloncukları, çerçeveler, ünlülerin maskeleri gibi birçok farklı çalışma var. Fiyatların uygun olması ve çoklu adet alınabildiğinden ve 7'den 70'e kullanılabildiğinden bekarlığa vedalarda, doğum günlerinde ve hatta düğünlerde bile tercih ediliyor.
- Yılbaşı yaklaşıyor. Var mı özel bir çalışma?
Evet çok güzel hediyelikler ve photo booths'lar hazırlanıyor... Kasım sonu gibi hazır olacak. İlgilenenler www.lilysboutiquedesign.com'da takipte olsun derim.


"Mutlu günlere imzamı atmak en büyük keyif" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.