• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Köksüz Fransız Kültür'de İzmirlilerle buluşuyor

Köksüz Fransız Kültür'de İzmirlilerle buluşuyor

01.04.2014, 16:36

İlk gösterildiği festivalde iki, Adana Altın Koza'da 4 ödül alan, Venedik Film Festivali'ndeki gösteriminde ayakta alkışlanan ve son olarak Almanya'dan da bir ödülle dönen Köksüz ve yönetmeni Deniz Akçay, bugün Fransız Kültür'de İzmirlilerle buluşuyor

Türkiye sinemasının bağımsız filmlerinin yeni örneklerini İzmir'de sunan Hezarfen Film Galeri, Bağımsız Türkiye Sineması Buluşmaları'nın Nisan ayı etkinliğinde Köksüz adlı film gösterimini gerçekleştirecek. Film gösteriminin ardından senarist Deniz Akçay sinamaseverler ile buluşacak. Hezarfen Film Galeri, son yıllarda yurtiçi ve yurtdışında başarılarıyla adından söz ettiren ancak dağıtım sorunları yaşayan Türk filmlerini ve filmlerin yaratıcılarını izleyiciyle buluşturmayı ve bu filmler için bir seyirci kitlesi yaratmayı hedefliyor.

FİLMLER ÜCRETSİZ
İzmir'de Hezarfen Film Galeri ve Fransız Kültür Merkezi'nin işbirliği ve Yeni Sinema Hareketi'nin desteği ile gerçekleşecek Bağımsız Türk Filmleri gösterimleri, ayda bir kez gerçekleştiriliyor. Fransız Kültür Merkezi'ndeki gösterim ve söyleşiler halka açık ve ücretsiz. Bağımsız Türkiye Sineması Buluşmaları'nın Nisan ayında izleyici karşısına çıkardığı Köksüz 2013 yapımı. Deniz Akçay'ın yazıp yönettiği, Ahu Türkpençe, Lale Başar, Savaş Alp Başar'ın rol aldığı filmde, bir kaybın ardından yeniden aile olmayı başaramayan, gün geçtikçe kendini yok eden dört kişinin kaybolma hikayesi konu ediliyor.

ÖDÜLE DOYMUYOR

İlk kez geçtiğimiz yıl İstanbul Film Festivali'nde gösterilen Köksüz, festivalde Seyfi Teoman En İyi İlk Film ödülü ile Radikal Gazetesi Halk ödülünü aldı. Adana Altın Koza Film Festivali'nde ise En İyi Kadın Oyuncu, Yılmaz Güney Ödülü, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Umut Veren Genç Erkek Oyuncu olmak üzere 4 dalda birden ödül aldı. 2013 Venedik Film Festivali'nde de gösterilen ve ayakta alkışlanan Köksüz, son olarak Nürnberg'de düzenlenen 19. Türkiye/ Almanya Film Festivali'nde En İyi Film seçildi.
Köksüz, bugün saat 20.00'da Fransız Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak izlenebilecek. Gösterim sonrasında Yönetmen Deniz Akçay bir söyleşi gerçekleştirecek.

Köksüz Fransız Kültür'de İzmirlilerle buluşuyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN