• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Minik bilim insanları şenlikte buluştu

Minik bilim insanları şenlikte buluştu

26.03.2015, 18:02

Özel Ege Lisesi tarafından bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen Okul Öncesi Bilim Şenliği'ne İzmir'deki 22 okuldan, 38 proje ile 346 öğrenci katıldı

Özel Ege Lisesi tarafından bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen Okul Öncesi Bilim Şenliği, geleceğin bilim insanları olan minik öğrencileri bir araya getirdi. Ana sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları bilimsel projeleri sergiledikleri şenliğe İzmir'deki 22 okuldan, 38 proje ile 346 öğrenci katıldı. Bir derecelendirmenin yapılmadığı ve katılan tüm öğrencilerin ödüllendirildiği yarışmada katılımcılar, projelerini Özel Ege Lisesi Bilim Kurulu ve Fen Bilgisi öğretmenlerinden oluşan jüri üyelerine anlattı.

DENEYLER YAPTILAR
Çevreden sağlığa, teknolojiden tasarıma pek çok farklı alanda proje hazırlayan öğrencilerin, sergide gösterdikleri sunum becerileri sergiyi izleyen herkesi şaşırttı. Şenlikte ayrıca anaokulu öğrencilerine yönelik eğlenceli bilimsel deneyler de yapıldı. Özel Ege İlköğretim Kurumu Müdürü Sibel Şenol "Okulumuz tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen ve alanında İzmir'de bir ilk olan Okul Öncesi Bilim Şenliği'ne okulların ve öğrencilerin gösterdiği ilgiden son derece memnunuz. Gerekli ortam hazırlandığında çocukların yapabilecekleri işlerin güzelliğine hepimiz bir kez daha şahit olduk. Öğrenciler çok küçük yaşlarda bilimsel çalışmalarla ilgili eşsiz deneyimlere sahip oldu. Şenliğimize katılan tüm okulların eğitimcilerini ve öğrencilerini kutlar, teşekkür ederim" dedi.

Minik bilim insanları şenlikte buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN