• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CV Yarışması’nda mutlu son

Yeni Asır Gazetesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen CV Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu birinciliği Meltem Başkurt, ikinciliği Ali Can Küçükyılmaz, üçüncülüğü İhsan Taha Köşker aldı

CV Yarışması’nda mutlu son

18.12.2015, 00:00

Yeni Asır Gazetesi tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen CV Tasarım Yarışması sona erdi. Yarışmanın kazananları 15 Aralık'ta Yeni Asır Gazetesi'nde bir araya gelen jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle belirlendi. Yarışmanın birincisi Meltem Başkurt, ikincisi Ali Can Küçükyılmaz, üçüncüsü ise İhsan Taha Köşker oldu. Yeni Asır Gazetesi tarafından altıncı kez düzenlenen CV Tasarım Yarışması'na bu yıl da çok sayıda başvuru oldu. Gönderilen yaratıcı çalışmalar, titiz bir değerlendirmeden geçirildi. Yarışmanın jüri üyeleri yarışma için gönderilen CV'leri değerlendirmek için bir araya geldi. CV'lerin tek tek incelenmesi ve puanlanmasının ardından kazananlar belli oldu. Yarışmanın ödül töreni ise, 23 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Yeşilova Höyüğü'nde düzenlenecek törende kazananlar ödüllerine kavuşacak. Dereceye giren eserler www.cvtasarimyarismasi.com internet adresinde incelenebilir.


Jüri üyeleri ne dediler?

"Uluslararası boyuta taşınmalı"
Prof. Dr. Semih Güneş / Ege Meslek Yüksekokulu Müdürü: Bu yarışma gençlerin vizyonunun oluşturulması açısından oldukça önemli. Umarım gelecekte uluslararası boyuta taşınır.

"Yeni Asır'ı tebrik ediyorum"
Kemal Çolakoğlu / İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı: CV, iş hayatına başlangıcın başlangıcı. Dolayısıyla girişimciliğin ruhunun özü de burada yatıyor. Bu bakımdan Yeni Asır'ı tebrik ediyorum.

"Gençlere yeni ufuklar açıyor"
Prof. Dr. Ulufer Teker / İzmir Üniversitesi GSF Dekanı: Yeni Asır gençlerimize her yıl yeni ufuklar açmaları için imkan tanıyor. Yeni Asır Gazetesi'ni kutluyorum.

"CV hazırlamak çok önemli"
Ümit Ülkü / MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı: Yeni Asır tarafından düzenlenen bu yarışma hem işverenler hem de iş arayan gençlerimiz için çok önemli. Yarışma, CV hazırlamanın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlatıyor.

"Kalıpların dışına çıkıyorlar"
Meriç Kul / CVyolla.com Genel Müdürü: CV'ler kalıplara sokulmuş durumda. İnsanların kendilerini özgürce ifade etmesi çok değerli. Bu nedenle Yeni Asır'a teşekkür ediyoruz.

"İlham alınan yarışma"
Zeki Hozer / İÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı: Yarışmanın 6 yıl sürmesi başlı başına bir başarı. Herkesin ilham aldığını düşünüyorum. Endüstrimizin ve işkollarının bu tür yarışmalara ihtiyacı var. Düzenleyici komiteyi tebrik ediyorum.

"Sürdürülebilir başarı"
Osman Ünal / Kalder İzmir Şube Başkanı: Bu yıl yarışmanın 6'ncısını düzenliyoruz. Sürdürülebilirlik anlamında bu çok önemli.

"Yaratıcılığı vurguluyor"
Mehmet İşler / ETİK Başkanı: Yarışma yaratıcılığın ve değişimin vurgulandığı en önemli yarışmalardan biri. Yeni Asır ailesini bu konuda da liderlik yaptığı için tebrik ediyoruz.

"Amacına hizmet ediyor"
Mustafa Sarıgözoğlu / Sarıgözoğlu Otomotiv YKB: Bu yıl 6'ncısını düzenliyoruz. Amacına hizmet etmesi açısından geleneksel hale gelmesini çok sevinerek izliyorum.

"Öğrencilere rehber oluyor"
Ahmet Uran / İK Uzmanı: Öğrencilerin profesyonel hayata adım atmaları açısından bu yarışma ciddi anlamda bir rehber vazifesi görüyor.

"Her yıl olgunlaşıyor"
Süleyman Zemin / Destek Patent Ege Bölge Müdürü: Değerlendirmelerimizde çok farklı, ilginç tasarımlarla karşılaştık. Yarışmanın her yıl olgunlaşarak ilerlemesi gençlerimize çok önemli fayda sağlıyor.

"Gençlere model olsun"
Zeliha Toprak / Fransa İzmir Fahri Konsolosu: İnsan hayatında CV çok önemli. Bu etkinlik gençlerimize bir model olsun..

"Sürekliliğin sağlanması önemli"
Ali Galip Ayvat / Yaşar Üniversitesi Genel Sekreter Yard.: Yarışmanın 6'ncısının düzenlenmesi bu yarışmaya Yeni Asır'ın verdiği önemi gösteriyor ve bunun sürekliliğinin sağlanması çok önemli.

"Çok güzel çalışmalar var"
Candan Kahramaner / BEMAR Kariyer Okulları: Bu yıl 6'ncısını düzenlediğimiz CV Tasarım Yarışması'na dört yıldan beri Bemar Kariyer Okulu olarak katılıyoruz. Bu yıl da her yıl olduğu gibi ciddi bir talep olduğunu görüyoruz.


Ne kazandılar?

1.lik Ödülleri
Dizüstü bilgisayar- Yaşar Üniversitesi
4 kur İngilizce eğitimi- British Town English Language Schools
500 TL hediye çeki (tüm eğitimlerde geçerli) - Bemar Kariyer Okulu
1000 TL değerinde eğitim paketi - Kariyer Okulu
Destek Patent'te staj imkanı Destek Patent

2.lik Ödülleri
Tablet PC - CVyolla.com
3 kur İngilizce eğitimi - British Town English Language Schools
500 TL hediye çeki - (tüm eğitimlerde geçerli) Bemar Kariyer Okulu
1000 TL değerinde eğitim paketi - Kariyer Okulu
Destek Patent'te staj imkanı Destek Patent

3.lük Ödülleri
Tablet PC - CVyolla.com
2 kur İngilizce eğitimi- British Town English Language Schools
500 TL hediye çeki (tüm eğitimlerde geçerli)- Bemar Kariyer Okulu
1000 TL değerinde eğitim paketi - Kariyer Okulu
Destek Patent'te staj imkanı Destek Patent

CV Yarışması’nda mutlu son haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.