• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İnsan bu pastaları kesmeye kıyamaz

İnsan bu pastaları kesmeye kıyamaz

28.12.2017, 16:43 Güncelleme Tarihi: 28.12.2017, 16:46

‘Tatlı yiyelim tatlı konuşalım’ diyeceğiz ama İzmirli 6 dil bilen Gülşah İlter Sarışık’ın yaptığı muhteşem pastalara kıyılacak gibi değil. İtalya’da pastacılık eğitimi gören Gülşah Hanım, son günlerde en çok hindi şeklindeki yılbaşı pastası siparişi alıyor

İzmirli tercüman Gülşah İlter Sarışık, 2001 senesinde Ankara Üniversitesi Dil Tarih Fakültesi Japon Dili Edebiyatı ve ardından Bilkent Üniversitesi İngilizce, Fransızca, Türkçe mütercim tercümanlık bölümlerini bitirdi.

ON PARMAĞINDA ON HÜNER

Türkiye'de aynı anda İngilizce ve Japonca tercümanlık yapabilen tek kişi olan, 6 dil bilen Şarışık, mesleğini devam ettirirken bir yandan da pastacılık üzerine açılan eğitimlere katılmaya karar verdi. Gülşah Hanım, tercümanlıktan sonra pastacılıkta da çok yetenekli olduğunu keşfetti. İtalya'ya giderek 'İtalian Food Academy' den pastacılık ve çikolata yapımı üzerine yine farklı workshop eğitimleri alarak hünerlerini sergilemeye başladı.

EN KALİTELİ ÇİKOLATA

İki yıl önce oğlu Serkan'ın 1. yaş günü pastasını kendi elleriyle yapan, birbirinden şahane, temalı pastalar oluşturan Sarışık, son günlerde en çok aldığı siparişlerden birisinin de 'Yılbaşı hindisi' şeklindeki pasta olduğunu söylüyor. Yaptığı hiçbir pastanın normal standart görsellikte olmamasına özen gösterdiğini ifade eden Sarışık, iç malzemelerinde de işlem görmemiş şeker ve en kaliteli çikolata markasını kullandığını belirtiyor.

ZAHİDE ÖZDEMİR - SUDİE ÖĞÜTLÜ

İnsan bu pastaları kesmeye kıyamaz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN