• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de sanat müziği konseri

Güzelyalı Kültür’de sanat müziği konseri

12.04.2018, 16:00

Kuruculuğunu 1946 yılında Hisar Camii Baş imamı ve ünlü bestekar Rakım Elkutlu'nun yaptığı İzmir Musiki Derneği Korosu, şef Güven Yağtu'nun yönetiminde Güzelyalı Kültür Merkezi'nde konser verdi.
İzleyiciler arasında İzmir'de hizmet veren bazı koro şefleri de yer aldı. Doktor ve kadın bestekarların seçkin eserlerinden oluşan eserlerin yorumlandığı gecede Çanakkale zaferini anlatan marşlar da seslendirildi. Aynı zamanda Çanakkale savaşlarının yaşandığı yıllarda dünyaya gelen Türkiye'nin ilk ortodontisti, diş hekimi Ayşe Mayda da konseri izleyenler arasındaydı.
Dernek başkanı avukat Cumhur İnan Ahi, konsere ilginin sevindirici olduğunu belirterek, daha sık konser vermeyi planladıklarını söyledi.

Güzelyalı Kültür’de sanat müziği konseri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN