• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Manisa’da sanayicinin gururu, sanat galerisi

50 yıl boyunca Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü olarak kullanılan bina, Mos-Art Sanat Galerisi’ne dönüştü

Manisa’da sanayicinin gururu, sanat galerisi

09.05.2018, 00:00

Sanat galerisine dönüştükten sonra sanat severleri ağırlamaya devam eden Mos-Art'ta Ressam Nermin Ünsel Ekin'in "Düşler ve Renkler" isimli resim sergisi açıldı. 33 eserin yer aldığı sergi, Temmuz ayı sonuna kadar açık kalacak.

DUYGU VE DÜŞÜNCE

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Funda Karaboran, Manisa OSB olarak böyle özel bir sergiye ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti. Karaboran, "İçinde bulunduğumuz bina Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin eski idari binasıdır. Organize sanayi bölgemizin ilk binası. İstedik ki bu özel doku, hep kalsın. İnsana dair bir çalışma olsun. Bölge firmalarımızdan Ekinler Endüstri Yönetim Kurulu üyesi Nermin Ünsel Ekin'in sergisine hep birlikte eşlik edeceğiz. İnsana dair, duyguya dair ne varsa bu resimlere yansıdığını görüyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

SOYUT VE DOĞADAN

Ressam Nermin Ünsel Ekin, doğanın içinde bulunduğunu kaydederek, arkeoloji eğitimi aldığını, resme ilgi duyduğunu, emekli olduktan sonra çeşitli atölyelerde çalıştığını belirtti. Ekin, soyut ve doğadan eserler yapmaya özen gösterdiğini ifade etti.

CÜNEYT HASÇELİK

Manisa’da sanayicinin gururu, sanat galerisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.