• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yazın en sevilen eğlencesi

Yazın en sevilen eğlencesi su sporları

12.07.2018, 16:40

Tatilciler, plajlarında kurulu toplam 34 su sporu istasyonunda her türlü aktiviteye kolayca ulaşabiliyor. Özellikle yabancı turistler, paraşüt, muz, uçan balık ve sürat teknesine binerek heyecan dolu, keyifli anlar yaşıyor

Marmaris'te yaz aylarında plajlara akın eden tatilci ile turistlerin en çok tercih ettiği eğlence, su sporları oluyor. Marmaris şehir merkezinden turistik İçmeler Mahallesi'ne kadar sahil şeridindeki mavi bayraklı plajlarda denizin ve güneşin tadını çıkartan turistler, bunun yanı sıra su sporları da yapıyor.

34 İSTASYON VAR

Plajlarda kurulu toplam 34 su sporu istasyonunda her türlü aktiviteye kolayca ulaşabilen turistler, paraşüt (parasailing), muz (banana), uçan balık (flyfish) ve sürat teknesine binerek heyecan dolu, keyifli anlar yaşıyor. Turistler, ayrıca sertifikalı eğitmenler aracılığıyla kısa bir kurs alarak jet-ski ve sürat teknesi de kullanıyor. Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği su sporları istasyonlarında, bireysel veya grup halinde yapılabilen etkinliklerde keyifli anlar yaşanıyor.

250 BİN TURİST YAPTI

Marmaris'te ilk su sporları istasyonunu açan işadamı Salih Tunç, "Marmaris ve kırsal mahallelerindeki sahillerde bulunan 34 su sporu istasyonunda nisan- haziran ayları arası yaklaşık 250 bin tatilci ve yabancı turist su sporları yaptı. İlçemizde günübirlik gezi tekneleri ile mavi tura, ardından da su sporlarına her yıl daha çok ilgi gösteriliyor. Bizler birer turizm elçisiyiz. İlçemize tatile gelen Avrupalı, Ortadoğulu ve Rus misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz" dedi.

İNDİRİMLER BAŞLADI

Tunç, "5 yıldır Temmuz-Eylül ayları arasında su sporu istasyonlarının büyük bölümünde tatilciler için indirimlerimiz oluyor. Bu yıl da indirimlere başladık. Ayrıca kredi kartlarına sıfır komisyon uyguluyoruz. İsteyen tatilcilere ücret almadan çeşitli su sporları araçlarında eğitmenler eşliğinde kurs veriyoruz" diye konuştu.

Yazın en sevilen eğlencesi su sporları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN