• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Antik Tiyatro’da 10. yıl konseri

Antik Tiyatro’da 10. yıl konseri

05.09.2018, 15:17 Güncelleme Tarihi: 05.09.2018,15:19

Bodrum Antik Tiyatro’da Cumartesi akşamı çok özel bir konser var. Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Bodrum Oda Orkestrası, bu özel gecenin onuruna ‘Üç Tenor’ olarak anılan , ve ’a eşlik edecek. Orkestranın şefi ise ...

Bodrum Oda Orkestrası, kuruluşunun 10. yılında Bodrum Antik Tiyatro'da vereceği konserde sanatseverlerle buluşacak. Ünlü sanat insanı Numan Pekdemir'in Sanat Koordinatörlüğü'ndeki konseri İtalyan orkestra şefi Antonio Pirolli yönetecek. Üç Tenor olarak müzik dünyamızda yer almış olan opera sanatçılarımız Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar bu konserde solist olarak yer alacak. Konzertmeister ise Sema Korkut...
Halka açık ve ücresiz olan konser, 8 Eylül Cumartesi akşamı saat 21.00'de başlayacak.

TÜRKÜ VE NAPOLİTEN

Konser programında klasik müzik dünyasından G.Rossini, G.Bizet, P. I. Çaykovski, J.Brahms, R.Strauss, A.Hopkins gibi bestecilerin eserlerinin yanında napolitenlerden ve türkülerimizden seçme örnekler de olacak. Konser; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nün katkıları, Bodrum Belediyesi ve ana sponsor olarak Bantboru'nun ve diğer sponsorların destekleriyle gerçekleşiyor.

MEMLEKETİME BORCUM VAR

"Sanata yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır" diyen Numan Pekdemir, "Ben Bodrumluyum. Atalarım ünlü denizci Turgut Reis'in soyuna kadar dayanır. Beni bu memleket yetiştirdi. O halde bir borcum var memleketimin insanına ve onu ödeme gayreti içindeyim" dedi.

Antik Tiyatro’da 10. yıl konseri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN