• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Festival ateşi yandı

Festival ateşi yandı

06.09.2018, 00:00

İzmir’in geleneksel etkinliği , renkli ve coşkulu anlara sahne oluyor

49. Selçuk Efes Festivali yine İzmirlileri coşkuyla sardı. 4- 9 Eylül tarihlerini kapsayan festivalin ilk gününde eğlence ve coşku bir aradaydı. İzmir Büyükşehir Bandosu'nun eşliğinde İstasyon Meydanı'ndan başlayan kortejle coşku Selçuk'un sokaklarına taştı. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve Eşi Ayşen Bakıcı da vatandaşlarla yürüdü. Zeybekten valse her dans gösterisi renkli görüntüler oluşturdu.
Selçuklular cep telefonlarının ışıkları eşliğinde "Memleketim" şarkısını söyledi.
Selçuklu sanatçı Harun Gürbüz de 18 yıl sonra hemşehrileriyle buluştu.
Sanatçıyı tebrik eden Başkan Bakıcı, "Kendisinin Selçuk'ta sahneye çıkmasını çok istiyordum. Çok güçlü bir ses" dedi. Festivalde ayrıca Celsus Kütüphanesi'nde 'Mevlana ve Goethe İnsanlığın Dorukları" edebiyat etkinliği ve felsefe söyleşileri yer aldı.

Festival ateşi yandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN