• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

olarak başladı kazanca dönüştürdü

Hobi olarak başladı kazanca dönüştürdü

12.09.2018, 17:04

Aydın’da olarak kağıt rölyef yapmaya başlayan ’ın merakı kazanca dönüştü. Yaptığı üç boyutlu tabloları internetten satan Mirzanlı siparişlere yetişemiyor

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan bir çocuk annesi Erna Mirzanlı, çalıştığı huzurevinden emekli olduktan sonra boş zamanını değerlendirmek amacıyla Efeler Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı Kat'ı Sanatı Kursuna gitti. Hobi olarak bu kursta öğrendiklerini yapmaya başlayan Mirzanlı, daha sonra ise evinin bir odasını atölye yaptı. Önceleri aile yakınlarına yaptığı tablolara ilgi yoğun olunca sosyal medya ve internet üzerinden sergilemeye başlayan Mirzanlı, siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.

ÜÇ BOYUTLU TABLOLAR

Yaptığı el işi ürünlere ilginin yoğun olduğunu ifade eden Mirzanlı, "Ev hanımıyım. Bir arkadaşıma düğün hediyesi arıyordum. Bu tablolardan gördüm. Almak istedim, çok pahalıydı. 'Ben bu işi kendim yapacağım' dedim. Bir hırsla başladım. Kursta bu tekniği öğrendim. 12 adet hazır posterden kağıtları keserek boyut kazandırıyorum. Çok sabır gerektiren bir iş. Bir tabloyu yapmak bazen bir ayı buluyor. Bu işi severek yapıyorum" dedi.

SİPARİŞLERE YETİŞEMİYOR

Siparişlere yetişemediğini kaydeden Mirzanlı, "6 ay kursa gittim. Baktım keyif alıyorum evimin bir odasını atölye yaptım. Daha sonra yakınlarıma yaptım. Arkadaşıma düğün hediyesi olarak çeyrek altın yerine tablo götürdüm. Sonra bunu internet üzerinden pazarlamaya başladım. Hobi olarak başladığım işi ev ekonomisine katkı olarak dönüştürdüm. Unutulmaya yüz tutan kat'ı sanatını yaşatmış olmaktan da mutluyum" diye konuştu.
Mirzanlı, yaptığı tabloların kentteki işyerlerinin duvarlarını süslediğini, biriktirdiği tablolardan da sergi açmak istediğini ifade etti.

Hobi olarak başladı kazanca dönüştürdü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN