• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ın evinden bir dizisi çıktı

Ünlü oyuncu ’ın ’de doğduğu evde faaliyet gösteren oyunculuk okulunda farklı bir dizi film çekildi. Kartondan dekoru ve farklı senaryosu ile dikkat çeken ‘O Duyguyu Sana Yaşatmayacağım’ adlı dizi internetten yayınlanacak

Ayhan Işık’ın evinden bir İzmir dizisi çıktı
Giriş Tarihi: 12.12.2018

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Berkay Berkman ve Atakan Şatıroğlu, merhum oyuncu Ayhan Işık'ın doğduğu İzmir Konak'taki eski Rum evi restore edilerek bir oyunculuk okulu kurdu. Okulun eğitmen ve öğrencileri tarafından Türkiye'nin ilk epik tiyatro tarzıyla çekilen dizisinin çekimlerini tamamladı.

ALTAN GÖRDÜM DE VAR

'O Duyguyu Sana Yaşatmayacağım' isimli dizide dekor olarak sadece karton malzeme kullanıldı.
Yönetmenin sahnelere dahil olmasıyla da fark yaratan İzmirli dizinin internet üzerinden yayınlanması planlanıyor. Senaryosu Berkay Berkman, Atakan Şatıroğlu, Saygın Ersin, Ezgi Gizem Gülümser'e ait olan dizinin yönetmenliğini Atakan Şatıroğlu yaptı. Çekimleri tamamlanıp kurgusu devam eden dizi için bir dijital medya platformuyla görüşmeler sürüyor. Toplam 8 bölümden oluşan dizinin oyuncuları arasında Altan Gördüm, Cemalettin Çekmece gibi ünlü isimler de var.

EVİ BİZ KEŞFETTİK

Ayhan Işık'ın evini 7 yıl önce fark edip oyunculuk okulu açma hikayelerini anlatan Berkman, "Biz binayı restore ettiğimizde buranın Ayhan Işık'ın doğduğu ev olduğunu kimse bilmiyordu. Arşivlerden çıkardığımız bilgi ve belgelerle öğrendik bunu. Ayhan Işık gibi değerli bir üstadın ismini yaşatmaya çalışıyoruz" dedi.

Ayhan Işık’ın evinden bir İzmir dizisi çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA