• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Sorunlusun’ dediler Berkay’ı otele almadılar

‘Sorunlusun’ dediler Berkay’ı otele almadılar
Giriş Tarihi: 17.4.2019

Konser vermek için ’e giden , 5 yıldızlı ’e ‘Kurallara uymayan müşteri’ sıfatıyla alınmadı. Eşinin hamileliği döneminde mağdur edildiğini ileri süren ünlü şarkıcı, otele 150 bin liralık tazminat davası açtı!

FATİH ŞENDİL

Futbolcu Arda Turan'la kavgası ile gündeme gelen şarkıcı Berkay Şahin'in başı dertten kurtulmuyor. Konser vermek için İzmir'e giden Berkay, 5 yıldızlı Swissotel Büyük Efes'e 'Sorunlu-kurallara uymayan' müşteri sıfatıyla alınmadı.

'SADECE BİR KİŞİ RAHATSIZ OLMUŞ'

Eşi Özlem Şahin'in hamile olduğu dönemde mağdur edildiğini ileri süren şarkıcı, otele 150 bin liralık tazminat davası açtı. Yeni Asır'a özel açıklamalar yapan şarkıcının avukatı Umut Köroğlu, "Müvekkilim Berkay, İzmir'e her gelişinde aynı otelde kalır. Sadece bir kişi rahatsız olduğu için topluma mal olmuş bir sanatçıya böyle davranılması hiç hoş değil" dedi.

Berkay'ın konsere dakikalar kala hamile eşiyle yeni bir otel aramak zorunda kaldığını ifade eden avukat Köroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

'İTİBARINI ZEDELEDİLER'

Resepsiyonda otel doluluğu öne sürülerek konaklamasına izin verilmemiş. Konserde moral çöküntüsü yaşamıştır. İstanbul'a döndüğünde konuyu bana ve diğer avukatı Ayşegül Mermer Hanım'a aktardı.
Müvekkilimizin itibarının zedelendiğini, hamile eşinin olaylı gece geçirmesi nedeniyle rahatsızlanmasından dolayı otelin yaptığının etik olmadığını belirtip mahkemeye verdik.

'KURALLARA UYMAYAN ALINMAZ'

Otel yönetimi ise otellerin bir kuralı ve yönetmeliği olduğunu, otel müşterilerini kimsenin rahatsız etmeye hakkı olmadığını, kurallara uymayanın alınmadığını söyledi. Yönetim tarafından şu ifadelere yer verildi:

Kim olursa olsun, otelde kalan her birey bizim için aynı hizmeti alır. Bir gece kalan da, 10 gece kalan da bizim onur konuğumuz, misafirimizdir. Bizim için ünlü, ünsüz, ya da başka bir sınıflandırma asla olamaz. Her müşterimizin huzur ve sakinliğini sağlamak zorundayız.

‘Sorunlusun’ dediler Berkay’ı otele almadılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN