• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

bilinç kaybına yol açabilir

Nöroloji Uzmanı Dr. Sema Targıt, bulantı, kusma, ishal, ateş gibi şikâyetlerinin bilindiğini, buna karşılık daha ağır vakalarda yaşanan nörolojik belirtilerin ise bilinmediğini söyledi

Besin zehirlenmesi bilinç kaybına yol açabilir
Giriş Tarihi: 8.11.2019

Nöroloji Uzmanı Dr. Sema Targıt, bulantı, kusma, ishal, ateş gibi zehirlenme şikâyetlerinin bilindiğini, buna karşılık daha ağır vakalarda yaşanan nörolojik belirtilerin ise bilinmediğini söyledi. Dr. Targıt,

El- ayak uyuşması,
Şaşkınlık hali,
Nefes almakta zorluk,
Çarpıntı,
Göz bebeklerinin büyümesi gibi şikâyetler

hastalanan kişinin çevresinde geç ve güç algılanır. Bunlar aslında çok önemli ve ağır zehirlenme belirtileridir" dedi. Ani başlayıp ilerleyen bu belirtilerde çok dikkatli olmak gerektiğini söyleyen Dr. Targıt, "Solunumun etkilendiği zehirlenmelerde hasta kişi kesinlikle kusturulmamalı, solunum yolu açık tutulmalı ve vakit kaybedilmeden 112 aranmalıdır" diye konuştu.

Besin zehirlenmesi bilinç kaybına yol açabilir haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA