• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Derin , kaygı bozukluğunu önlüyor

, sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı. Vücudumuzun dinlendiği, tazelendiği önemli bir onarım süreci. Yetişkinler için normal uyku süresi ortalama 6-8 saat. Dinlenmemizi sağlayan uykunun derin uyku evresi yaşla birlikte azalıyor

Derin uyku, kaygı bozukluğunu önlüyor
Giriş Tarihi: 8.11.2019

Uyku, sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı. Vücudumuzun dinlendiği, tazelendiği önemli bir onarım süreci. Yetişkinler için normal uyku süresi ortalama 6-8 saat. Dinlenmemizi sağlayan uykunun derin uyku evresi yaşla birlikte azalıyor. Diğer bir deyişle, yaş ilerledikçe uyku kalitesi kötüleşiyor. Nature Human BehaviourTrusted Source'de yayınlanan yeni bir çalışmada, uyku sorunları ile kaygı bozukluğu arasında bir bağlantı olduğu, uykusuz geçirilen gecelerin anksiyete olarak bilinen kaygı bozukluğunu yüzde 30 oranında arttırdığını gösteriliyor. Öte yandan uzmanlar, derin uykunun anksiyete tedavisinde de etkili olabileceğini belirtiyor.

Derin uyku, kaygı bozukluğunu önlüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA