• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yeşilçam’ın efsaneleri genç yıldızlarla buluştu

SESAM’ın düzenlediği Ödülleri’nin sahipleri, ’de bir araya geldi. Törende sinemanın usta isimleri ile genç starlar ödüllerini aldı

Yeşilçam’ın efsaneleri genç yıldızlarla buluştu
Giriş Tarihi: 18.10.2020

Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar' ödül töreni önceki akşam Cemal Reşit Rey Salonu'nda gerçekleşti. Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM) tarafından düzenlenen törende Yeşilçam'ın unutulmaz isimleri ile sinemanın genç yıldızları bir araya geldi. Kültür Bakanlığı himayesinde, İstanbul Sinema Geliştirme Derneği'nin desteği, SESAM Başkanı Yılmaz Atadeniz'in ev sahipliğinde düzenlenen ve SESAM 2. Başkanı Hakan Türkşen ile senarist Nur Türkşen'in sunduğu gecede, Göksel Arsoy, Nevra Serezli, Cihat Tamer, Meral Çetinkaya, Ayşe Kökçü gibi efsane isimlerin yanı sıra Oktay Kaynarca, Eda Ece, Ahmet Kural ve Burcu Kıratlı'nın aralarında yer aldığı genç sanatçılar ödüllerini aldı.

KARTPOSTAL GİBİYDİK
Törene eşi Burcu Alço ile katılan Yeşilçam'ın ustası Nuri Alço, "Şu anki imkanlar bizim zamanımızda olsaydı, dünyanın konuştuğu bir isim olurdum. Şimdiki nesilin tiplerine bakın hepsi birbirine benziyor. Oysa Yeşilçam starlarının hepsi ayrı birer kartpostal gibi" dedi. Alço'nun baba olmayı istediğini söylemesi üzerine eşinin "Boş vaktini yakalarsam olur" demesi ise çevredekileri gülümsetti.

ÖDÜL ALANLAR
Abdullah Oğuz, Göksel Arsoy, Hülya Koçyiğit, Ahmet Kural, Aras Bulut İynemli, Neslihan Atagül, Nurgül Yeşilçay, Burak Özçivit, Ali Sunal, Meral Çetinkaya, Cihat Tamer, Ekrem Çatay, Erhan Yazıcıoğlu, İsmail Kalkan, Oktay Kaynarca, Turgay Tanülkü, Ümit Efekan, Ali Yaver, Nevra Serezli, Ayşe Kökçü, İlker İnanoğlu, Eda Ece, Fatih Aksoy, Burcu Kıratlı, Hüseyin Özşahin.

Yeşilçam’ın efsaneleri genç yıldızlarla buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA