• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

C vitamini eksiğinizi çilekle kapatabilirsiniz

C vitamini eksiğinizi çilekle kapatabilirsiniz

11.6.2021

SADECE bir porsiyonuyla vücudun günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık yüzde 150'sini karşılayan çilek, enfeksiyon ve hastalıklarla savaşmada yardımcı rol üstleniyor. Çilek aynı zamanda, sodyumun vücuttaki etkilerini önleyen ve kan basıncını azaltan mükemmel bir potasyum kaynağıdır. Hipertansiyon ve buna bağlı kardiyovasküler hastalıklarla mücadele etmenin yanı sıra, potasyum bakımından zengin bir diyet genel olarak ölüm riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

SICAK YAZ GÜNLERİNDE KARPUZ İLE SERİNLEYİN
YAZ aylarının en sevilen meyvelerinden biri olan karpuz, hem vücut ısısının hem de kan basıncının azaltılmasında etkilidir. Aynı zamanda sıcak havalarda vücudunuzu nemlendirmeye yardımcı olur ve içindeki yüksek su miktarı ile vücudunuzu soğutan ter formunda aşırı sıvı salınımını uyarır. Karpuzdaki likopen, damar genişletici olarak hareket ederek kan akışındaki iyileşmeleri de sağlayarak önemli bir rol üstlenir.

C vitamini eksiğinizi çilekle kapatabilirsiniz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.