Ayvaz'a son veda

Giriş Tarihi:11.11.2009, 18:30 Güncelleme Tarihi:12.11.2009, 11:31
Önceki gün aramızdan ayrılan Yeni Asır'ın yazarı ve at yarış tahmincisi Haluk Ayvaz, dün sevenlerinin gözyaşları içinde ebediyete uğurlandı
At yarışı camiasının duayenlerinden ve Yeni Asır'ın yazar ve deneyimli tahmincisi Haluk Ayvaz, dün son yolculuğuna uğurlandı. Önceki gün 58 yaşında yaşama veda eden Haluk Ayvaz, öğle namazını takiben Küçükyalı Hamidiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Narlıdere Mezarlığı'nda toprağa verildi. Ayvaz'ı son yolculuğunda siyaset, spor ve iş dünyası yalnız bırakmadı. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Onur Yetkin, Şirinyer Hipodrom Müdürü Orhan Karabıyık, Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Ali Okumuş, EKÜP Başkanı Okan Yüksel, Basketbol MHK Üyesi Firuz Koçaş, jokeylerden Sedat Okumuş, Mert Berber ve Tuncay Bulama ve at yarışı camiasından çok sayıda isim cenaze töreninde hazır bulundu. Yeni Asır Spor Müdürü Haluk Güney, Koordinatör Gürkan Ertaç ve Müdür Yardımcısı Sinan Genç, at yarışı uzmanları Ergun Onarır, Erşan Yetişir, Mutlu Yılmaz ve YENİ Asır çalışanlarının da katıldığı törende, Haluk Ayvaz'ın eşi Şükran hanım taziyeleri kabul etti.

GÜRKAN ERTAÇ

Ayvaz ve bir hoş sada

Yıl 1975. Genel Yayın Müdürü Cemil Devrim ağabeyimiz göndermiş, "Git Haluk. Haber Merkezi'nde seni bir denesinler..." Haluk Ayvaz'ı o zaman tanıdık. Sadece habercilikle kalmaz, Spor Servisimize de sık sık uğrardı. Konu sadece genç yaşlarında oturduğu semtin takımı olduğu için sempati duyduğu Karşıyaka ile, ağzına pelesenk ettiği Gazcı Erol (Özışıkçılar), Gode Cengiz, Erol Baş ve diğerleriyle sınırlı kalmazdı. "Tarihten Bir Yaprak"ı çevirir, Altay'ın Bayram Dinsel'ini, A.Ordu'nun Sait Altınordu'sunu, Göztepe'nin Gürsel Aksel'ini, İzmirspor'un Tarık Gencay'ını övgüyle dillendirir, üstüne üstlük basketbola da geçer, "Bu Candoğan Sakaoğlu'na (başkan) helal olsun, bu Altınordu'yu, Tebeşir Samim'le (Göreç), kaptan Yılmaz Vardaroğlu'yla, Hüseyin Alp'le nasıl Türkiye Liglerinin ilk şampiyonu yaptı" diyerek hem över, hem de İzmirli olarak böbürlenirdi. Aynı gururu KSK Basketbol takımı 1986'da yaşadığı zaman da yaşamıştı, gözleri yaşararak.
Ayvaz, dürüst, sevecen, insan sevgisiyle doluydu. Kimseyi kırmak istemezdi, "Karıncaezmez" lakabı tam ona layıktı. Atlara düşkünlüğü, hayvan sevgisinin göstergesiydi. Herkesin yardımına koşmaya çalışırdı sessiz, sedasız. Bir İzmir, bir Türkiye sevdalısı, Atatürk hayranıydı. Yarış yazarlığı ve tahminciliğinde "Üstad" mertebesine ulaştığı gibi yarışçılığın gelişimi için toplantı ve sempozyumlarda engin bilgi dağarcığıyla katkı yapardı, kazandığı ödüller cabası. Acı haber tez ulaştı, en verimli döneminde 58 yaşında ebediyete göçmüştü. Dün ona son görev için gittik. Tam Cenaze Namazı kılınacak, bardaktan boşanırcasına bir yağmur. İnanıyorum, Allah'ın rahmeti üzerine yağdı Haluk kardeş.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.