PAZAR SAAT 19.00

Giriş Tarihi:11.03.2013, 19:14 Güncelleme Tarihi:12.03.2013, 13:24
BDP mitingi nedeniyle daha önce pazartesi gününe alındığı açıklanan büyük derbi 17 Mart'ta Atatürk Stadı'nda oynanacak
Sadece İzmirli futbolseverlerin değil, tüm Türkiye'nin ilgisini çeken ve heyecanla beklenen Göztepe-Karşıyaka maçının, günlerdir tartışılan günü ve saati konusunda kesin açıklama dün yapıldı. Futbol Federasyonu Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, derbi maçın, önceki gün İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın Yeni Asır'dan açıkladığı gibi 17 Mart Pazar Günü Saat 19.00'da İzmir Atatürk Stadı'nda oynanacağını açıkladı.
Ezeli rakipleri karşı karşıya getirecek büyük derbinin, BDP Mitingi ile çakıştığı için 18 Mart pazartesi gününe alındığı açıklaması, iki takım taraftarlarından da tepki görmüş, bunun üzerine İzmir Valisi Cahit Kıraç, futbolseverlerin beklediği müjdeyi Yeni Asır aracılığıyla duyurmuş ve "Göztepe-Karşıyaka maçının, 17 Mart Pazar günü oynanması için federasyon nezninde gerekli girişimleri başlattık" demişti.
Kesin açıklama dün Futbol Federasyonu Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar'dan geldi. Koşar, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İzmir Valisi Cahit Kıraç ve İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın çabaları sonucu, derbinin ilk programlandığı gibi 17 Mart Pazar akşamı saat 19.00'da oynanacağını bildirdi. Bu konuda kulüplere de resmi yazı gönderildi. Maçla ilgili İl Güvenlik Kurulu Toplantısı da bugün yapılacak.

Bakan Binali Yıldırım'ın payı büyük


Ulaştırma Bakanı Yıldırım Göztepe-KSK maçının eski tarihine alınmasını sağladı


PTT 1. Lig'de Göztepe ile Karşıyaka'yı karşı karşıya getirecek büyük derbinin, BDP mitingiyle çakışmaması için 18 Mart pazartesi gününe kaydırılması, iki takım taraftarlarından da büyük tepki gördü. İnternet üzerinden, maçın pazartesi gününe alınmasına isyan eden taraftarlara kulak veren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, derbinin pazar günü oynanması için harekete geçti. İzmir Valisi Cahit Kıraç ve İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle de görüşen Yıldırım, maçın tekrar 17 Mart Pazar Günü oynanması konusunda büyük çaba harcadı. Bakan Yıldırım'ın devreye girmesi, yayıncı kuruluş TRT'nin de derbinin eski gün ve saatine alınmasına onay vermesini sağladı. İzmirli futbolseverler, kesin tarihin açıklanmasından sonra Bakan Yıldırım başta olmak üzere, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Emniyet Müdürü Ali Bilkay'a teşekkür etti. Futbol Federasyonu Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar da Bakan Yıldırım'ın bu konuda gösterdiği çabayı takdirle karşıladıklarını söyledi. Bakan Yıldırım, maçın ertelenmesi nedeniyle özellikle yurtdışından gelen taraftarların mağdur olduğunu belirterek "İki takımın taraftarları aylardır bu karşılaşmayı bekliyor. Taraftarların mağdur olmaması için karşılaşmanın 17 Mart Pazar gününe alınmasını sağladık" dedi.

Kuş uçmayacak

Göztepe-Karşıyaka maçı için alınacak güvenlik önlemleri bugünkü toplantıda masaya yatırılacak


İzmir'in iki tarihi çınarı Göztepe ve Karşıyaka arasında pazar günü Atatürk Stadı'nda saat 19.00'da oynanacak derbi öncesi bugün toplanacak İl Güvenlik Kurulu bir dizi karar alacak. Kulüp temsilcileri ile emniyet yetkililerinin bir araya geleceği toplantıda derbinin olaysız geçmesi için kararlar alacak. Göztepe'nin ev sahibi olduğu maça, 4 bin 200 Karşıyaka taraftarı alınacak. Bu taraftarlar maça en az 4 saat kala yani 15.00'te kale arkası trübününe alınacak. Polis, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yasaklanan meşaleleri sahaya sokan ve yakan taraftarlar hakkında kesinlikle işlem yapacak. Maça biletsiz gelen Karşıyakalı taraftarlar kesinlikle stada sokulmayacak. Göztepelilerin de saat 16.00'dan itibaren Atatürk Stadı'na alınmaya başlanması planlanıyor. İzmir emniyetinin titizlik gösterdiği bir diğer husus ise pankartlar olacak. Stada sokulacak tüm pankartların tek tek incelenip rakip taraftar ve takım hakkında hareket ve tahrik unsuru içeren hiçbir pankart stada alınmayacak. Stad girişinde tüm bozuk paralara ve çakmaklara el koyulacak. Alkollü taraftarlar ve aha önceki maçlarda olay çıkaran ve fişlenenler kesinlikle maça alınmayacak.


kalan karakter 1000

efsane efsane

bu yanlış bir hayra vesile oldu derbinin olası gerginlik ateşini de düşürdü mitinge karşı ortak tavır ve hareket ile.inşallah pazar günü örnek bir derbi olacak herkese hakedenin kazanması dileği ile.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.03.2013 00:31
besiktaslibaba besiktaslibaba

"bakan binali nin payi büyük" sözlerdende anlasildigi üzere binaliyi alkislatma ve sevdirme operasyonlari böyle yapilir.ama burasi izmir,ayak oyunlari ile kandiramazsiniz,sirincikler sizi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.03.2013 23:14
... ...

bdp yi istemiyoruz izmirde defolsunlar bu ülkeden

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.03.2013 22:19
Ali osman ozdogan Ali osman ozdogan

Helal sana bakanim gercek izmirli gibi hareket ediyorsunuz bizim kiler bir dunyadan haber

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.03.2013 21:30
AYHAN AYHAN

BURASI İZMİR BÖYLE EZELİ RAKİPLER BİLE GEREKTİĞİNDE BİRLİK OLUNCA BU GÜCE KİMSE DAYANAMAZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.03.2013 19:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.