• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karşıyaka'da özlenen tablo

Karşıyaka'da özlenen tablo

21.01.2018, 00:00

Mali ve sportif anlamda zor günler yaşayan Başkan Mutlu Altuğ ve yönetiminin istifa ettiği Karşıyaka'nın dün akşamki olağanüstü genel kurulundan umut ve birliktelik çıktı. 209 delegenin katıldığı Karşıyaka Nikah Sarayı'ndaki kongreye Yaşar Holding, Karşıyaka Belediyesi, Nazım Torbaoğlu, Folkart Yapı ve yeşil-kırmızılı camianın desteğini alarak giren Turgay Büyükkarcı 15 kişilik yönetimiyle işbaşı yaptı. 2 gün sürmesi gereken genel kurulun gündemine seçim maddesi eklenerek bir günde tamamlanması sağlandı.

YETKİ VERİLDİ

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı'nın da katıldığı genel kurulda ayrıca göreve gelen yeni yönetime futbol ve basketbol şubelerinin yarışmacı haklarının bir şirkete devredilmesi konusunda tam yetki verildi. Yönetim bir taraftan düşme hattındaki takımın puan silme cezası almasını engelleyerek ligde kalmasını sağlayacak, diğer taraftan da şirketleşme çalışmalarını sürdürecek.

LİGDE KALACAĞIZ

AK Parti Milletvekili Kerem Ali Sürekli kongrede söz alarak, "28 Aralık'taki kötü tabloyu aştık, kimse pes etmedi. Sayın Nazım Torbaoğlu'nun araya girmesiyle engeller aşıldı. Yaşar Holding 60 yıl bu kulübe destek oldu, sağ olsunlar var olsunlar. Holding basketbolun imdadına yetişti. Futbolda bu sezon ligde kalmak için elimizden geleni yapacağız. Bu camianın mensubu olmaktan, gurur duyuyorum" dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Turgay Büyükkarcı başkanlığında göreve gelen yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Gökhan Şensan, Cenk Karace, Serkan Ergüven, Cafer Aralı, Mehmet Yaya, Gökşin Konsoloğlu, İlter Köseoğlu, Önder Ülkü, Hasan Çelik, Levent Dağhan, Ziyanur Hasbay, Rıfat Tekbaş, Ersin Ergin.

İLK MESAJ ŞEFFAFLIK

Yeni Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı genel kurulda yaptığı konuşmada, "Taraftarlarımızı utandıracak, onları zor duruma düşürecek hiçbir şey yapmayacağız çünkü biz de taraftarız. Kesinlikle şeffaf bir yönetim oluşturacağız, bunun sözünü veriyorum. Delegelerimizin şirketleşme için verdiğiniz güvene de teşekkür ediyorum. Artık bu bizim namusumuz" dedi.

Büyükkarcı alkışlar arasında yönetim kurulu üyelerini tek tek kürsüye davet ederek delegelere tanıttı.
Büyükkarcı'yı ilk tebrik edenler arasında İdil Yiğitbaşı da vardı.

Karşıyaka'da özlenen tablo haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA